Agent ubezpieczeniowy – a więc, kilkanaście słów o tym, co dobrze jest na jego temat mieć pojęcie

Czym bywa ubezpieczenie, każdziutki z nas samych bardzo dobrze wie – bywa to coś, co powinno przekazać nam gwarancję tego, iż nam albo naszym najbliższym nic się nie stanie.

Ubezpieczenie jednakże nie musi zostać skoncentrowane tylko na osobach – ubezpieczyć istnieje możliwość wewnątrz obecnych czasach praktycznie wszyściutko: przeróżne środki transportu lądowego oraz powietrznego, mieszkanka, czy też domki, a nawet takie bardziej szczegółowe rzeczy, jak choćby konkretny wazon, czy – jeśli mowa o ludzkości – jakąś cząstkę jego ciałka, dla przykładu włoski. Kto jednak ma możliwość naszym osobom pomóc w uzyskaniu takiego ubezpieczenia? Dowiesz się tej rzeczy z naszego felietonu!

konferencja

Autor: Sebastiaan ter Burg
Źródło: http://www.flickr.com
efekty

Autor: KLINGSPOR Schleiftechnologie
Źródło: http://www.flickr.com
Kto nam ma możliwość pomóc w uzyskaniu ubezpieczenia? Oczywiście agent ubezpieczeniowy, który bywa kimś, kto jest wpisany w tak nazywany „rejestr agentów ubezpieczeniowych” i który to jednocześnie ma w posiadaniu tak zwaną „umowę agencyjną”, która jest zwarta wraz z dokładnym zakładem ubezpieczeń. Jakie jednak bywają zadania takiego typu agenta? Otóż podstawowym bywa oczywiście zdobywanie klientów, zawieranie wraz z nimi umów z ramionka zakładu ubezpieczeń, uczestniczenie wewnątrz ich administrowaniu oraz najzwyczajniej prowadzenie tych konkretnych umów ubezpieczenia.

Spodobał Ci się nasz wpis? Zatem gorąco zapraszamy (http://raczynski-kancelaria.pl/wspolpraca-skutecznosc) do następnych naszych postów, które będą o zbliżonej tematyce.

Dobrze jest nie zapominać, że agent ubezpieczeniowy również robi błędy – za nie jednak odpowiada zakład ubezpieczeń, które go to to agent jest częścią.

Jeżeli nadal ciekawi Cię to zagadnienie, to odwiedź witrynę a tutaj na pewno znajdziesz mnóstwo danych na ten wątek.

Zdarza się również i tak, iż agent działa dla kilku zakładów – wtedy nazywamy go „multiagentem”.

W tego typu przypadkach to sam agent odpowiada za wyrządzone poprzez siebie szkody, chyba że posiada umowę tak nazywaną „agencyjną wewnątrz zakresie ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*