Agent ubezpieczeniowy – a więc, kilkanaście słów o tym, co dobrze jest na jego temat mieć pojęcie

Czym bywa ubezpieczenie, każdziutki z nas samych bardzo dobrze wie – bywa to coś, co powinno przekazać nam gwarancję tego, iż nam albo naszym najbliższym nic się nie stanie.

Ubezpieczenie jednakże nie musi zostać skoncentrowane tylko na osobach – ubezpieczyć istnieje możliwość wewnątrz obecnych czasach praktycznie wszyściutko: przeróżne środki transportu lądowego oraz powietrznego, mieszkanka, czy też domki, a nawet takie bardziej szczegółowe rzeczy, jak choćby konkretny wazon, czy – jeśli mowa o ludzkości – jakąś cząstkę jego ciałka, dla przykładu włoski. Kto jednak ma możliwość naszym osobom pomóc w uzyskaniu takiego ubezpieczenia? Dowiesz się tej rzeczy z naszego felietonu!

konferencja

Autor: Sebastiaan ter Burg
Źródło: http://www.flickr.com
efekty

Autor: KLINGSPOR Schleiftechnologie
Źródło: http://www.flickr.com
Kto nam ma możliwość pomóc w uzyskaniu ubezpieczenia? Oczywiście agent ubezpieczeniowy, który bywa kimś, kto jest wpisany w tak nazywany „rejestr agentów ubezpieczeniowych” i który to jednocześnie ma w posiadaniu tak zwaną „umowę agencyjną”, która jest zwarta wraz z dokładnym zakładem ubezpieczeń. Jakie jednak bywają zadania takiego typu agenta? Otóż podstawowym bywa oczywiście zdobywanie klientów, zawieranie wraz z nimi umów z ramionka zakładu ubezpieczeń, uczestniczenie wewnątrz ich administrowaniu oraz najzwyczajniej prowadzenie tych konkretnych umów ubezpieczenia.

Spodobał Ci się nasz wpis? Zatem gorąco zapraszamy (http://raczynski-kancelaria.pl/wspolpraca-skutecznosc) do następnych naszych postów, które będą o zbliżonej tematyce.

Dobrze jest nie zapominać, że agent ubezpieczeniowy również robi błędy – za nie jednak odpowiada zakład ubezpieczeń, które go to to agent jest częścią.

Jeżeli nadal ciekawi Cię to zagadnienie, to odwiedź witrynę a tutaj na pewno znajdziesz mnóstwo danych na ten wątek.

Zdarza się również i tak, iż agent działa dla kilku zakładów – wtedy nazywamy go „multiagentem”.

W tego typu przypadkach to sam agent odpowiada za wyrządzone poprzez siebie szkody, chyba że posiada umowę tak nazywaną „agencyjną wewnątrz zakresie ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej”.