Agent ubezpieczeniowy – zarobki, głosy i komentarze

Ażeby móc być agentem ubezpieczeniowym, tak naprawdę nie są konieczne żadne studia. Wynika to z tego, że nie ma konkretnych uczelni dla osób, jakie fantazjują o takim fachu.

Iżby móc wyprzedawać ubezpieczenia starczy odbyć bezproblemowo rozmowę kwalifikacyjną w jakiejś z agencji ubezpieczeń. Ważnym jest to, aby posiadać odbytą przynajmniej szkołę średnią bądź nawet studia – tego zazwyczaj wymagają pracodawcy szukający agentów dla swej firmy. By móc pracować w owym fachu, powinno się przejść szkolenia na agenta ubezpieczeniowego oferowane przez jednostkę ubezpieczeniową. Kształcą one z technik sprzedaży rzeczowych produktów jak też postępowania z delikwentem. Aspirant na agenta powinien prezentować się schludnie, szykownie, wzbudzać zaufanie swą postawą, a także mówić a także wyglądać jak najbardziej profesjonalnie. To klucz do powodzenia agentów ubezpieczeniowych.

szkolenia na agenta ubezpieczeniowego

Autor: Alejandro Erickson
Źródło: http://www.flickr.com
Praca agenta ubezpieczeniowego polega generalnie powiedziawszy na sprzedaży pakietów polis wybranej firmy zaciekawionym osobom. Na ogół jeżdżą oni na umówione wcześniej telefonicznie spotkania do mieszkania klienta po czym tam przedstawiają mu swoją ofertę w jak najbardziej korzystnym świetle – .odwiedź witrynę prawo zamówień publicznych prawo zamówień publicznychPrzedstawiciele są upełnomocnieni przez jednostkę ubezpieczeniową do zawierania umów ze swymi klientami, jednak nie biorą oni od nich żadnych pieniędzy. W chwili parafowania przez klienta umowy, przedstawiciel przestaje się z nim kontaktować, zaś pozostałe obowiązki przejmuje firma ubezpieczeniowa – zerknij.
W większości wypadków jako agenci pracują jednostki młode, dyspozycyjne, często z własnym samochodem. Bywa, iż jest to ich pierwsza albo jedna z pierwszych praca. Dzięki temu zyskują oni wprawę w pracy z klientami. Wymagana jest również niekaralność, a częstokroć też założenie jednoosobowej działalności gospodarczej .

Przedstawiciel zarabia zazwyczaj prowizyjnie, czyli dostaje pewien procent od kwoty ubezpieczenia, jaką co miesiąc wpłaca jego klient. Ażeby znaleźć taką pracę wpisz w przeglądarce praca (sprawdź koniecznie: praca w holandii od zaraz) ubezpieczenia.