Analiza wymagań dla dzisiejszych rozwiązań IT i nie tylko

Prince2 to znana oraz zalecana metoda kierowania projektami, jaka jest oparta na produktach. Aktualnie prince2 jest używana praktycznie wszędzie, bo metodę tą wolno zastosować w wielu projektach różnorodnego rodzaju o odmiennej wielkości. Nazwa Prince2 dokładnie oznacza Projekty Sterowalne W Środowisku i jest skrótem od angielskiego zdania Projects In Controlled Environments.

zarządzani projektem

Autor: U.S. Army Corps of Engineers
Źródło: http://www.flickr.com
Metoda ta jest tak wydajna, bo cechuje ją procesowe podejście do nadzorowania projektami. Prince2 w ogromnie szczegółowy i sprecyzowany sposób określa aż siedem procesów najważniejszego rzędu, a te z kolei rozdzielają się na indywidualne podprocesy, takie jak na przykład strategiczne rozporządzanie projektem, sterowanie etapem, rozpoczynanie projektu i wiele innych.

Rzecz jasna wszystkie te procesy i podprocesy są pieczołowicie i skrzętnie objaśnione, więc jeżeli jesteś szerzej zainteresowany tym tematem to serdecznie zachęcamy do osobnego zgłębienia tejże sprawy. Bez wątpliwości informacje, które odnajdziesz na temat metody prince2 okażą się dla Ciebie nie tylko interesujące, ale również niesłychanie przydatne i użyteczne.

Prince2 to również metoda definiowana jako analiza wymagań,

zarządzanie projektem

Autor: Nguyen Hung Vu
Źródło: http://www.flickr.com

ponieważ proponuje ona najlepsze praktyki w zarządzaniu projektami informatycznymi, chociaż obecnie jest ona dodatkowo wykorzystywana w innych obszarach, a wszystko to dzięki jej szerokiej efektywności – . Jako ciekawostkę warto dodać, że metoda ta ma swój start w latach siedemdziesiątych, gdy przez prywatną firmę Simpact System Limited została zaprojektowana metoda PROMPT.

Metodę tą urozmaicono w przyszłości o kwestię zarządzania jakością i właśnie tak narodził się Prince. W roku 1996 po raz pierwszy pozostała wydana nowsza metoda, to znaczy omawiana przez nas metoda (czytaj więcej) prince2. Nie da się ukryć, że niezmiernie prędko zaczęła zyskiwać sobie ogromną popularność, szczególnie w Wielkiej Brytanii, aczkolwiek współcześnie jest ona jak najbardziej znana już praktycznie na całym świecie. W 2009 roku opublikowano również nowiusieńką wersję prince2.