Apteka to bardzo dobry sposób na własny biznes. Wiesz jednakowoż jakie spełnić musisz warunki?

Wiele osób planuje mieć coś swojego, to znaczy własny biznes, dzięki jakiemu możliwe będzie rozwijanie własnych planów. Czasem ich brakuje, bo przykładowo tak już wiele rzeczy istnieje i tak ciężko wejść na rynek. Niemniej, coraz większa ilość osób korzysta z systemu franczyzowego. To system, w jakim otwieramy własną działalność, ale działamy pod logiem innej firmy.

własna apteka z nowafarmacja.com.pl

Autor: Grupa Nowa Farmacja
Źródło: http://www.nowafarmacja.com.pl/

Ktoś może zapytać, jaki w tym sens? Plusów jest niezwykle dużo, przede wszystkim takiego typu, że dzięki znanemu podmiotowi łatwiej nam ruszyć z biznesem, łatwiej zdobyć klientów i łatwiej przetrwać na rynku. Coraz większa ilość osób otwiera w ten sposób apteki. W tej sytuacji jednakowoż należy spełnić wiele innych kryteriów. Jakie to kryteria?

Zastanawiałeś się jak otworzyć własną aptekę? Przygotowania do otwarcia, spełnienie formalności i wymogów to czas od około 8 do 20 tygodni. Najwięcej czasu należy przeznaczyć na remont i przystosowanie lokalu do przyjętych norm. Zezwolenia nie otrzyma osoba, która między innymi: prowadzi albo wystąpiła z wnioskiem o zdobycie zezwolenia na przeprowadzenie obrotu hurtowego produktami leczniczymi, posiada na terenie województwa więcej niż 1 procent aptek ogólnodostępnych, jest członkiem grupy kapitałowej w sensie ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, której członkowie posiadają na terenie województwa więcej niż 1 procent aptek ogólnodostępnych. Prawo do zdobycia zezwolenia na prowadzenie apteki ma osoba fizyczna, osoba prawna a także nieposiadająca osobowości prawnej spółka prawa handlowego.

Żeby otrzymać zezwolenie na prowadzenie apteki, powinniśmy do wojewódzkiego inspektora farmaceutycznego przedłożyć specjalny wniosek i dokumenty świadczące o tytule prawnym do pomieszczeń lokalu. Niezbędny jest również wyciąg z rejestru, plan i opis techniczny pomieszczeń, opinię IS, imię i nazwisko farmaceuty odpowiedzialnego za prowadzenie apteki. Za przyznanie zezwolenia pobierana jest opłata w wysokości pięciokrotnego min. wynagrodzenia za pracę zdefiniowanego na podstawie przepisów o min. wynagrodzeniu za pracę.

Podmiot posiadający aptekę powinien zatrudnić Kierownika Apteki. Może nim być wyłącznie farmaceuta, jaki ma co najmniej 5 lat stażu pracy w aptece. Może mieć też 3 lata, jeśli posiada specjalizację z dziedziny farmacji aptecznej. Jak widać apteka franchising http://www.nowafarmacja.com.pl/Franczyza-19.htmlch korzyści. najbardziej żmudne to przejść okres weryfikacji, bo trochę to trwa, ale gdy już nasza apteka będzie otwarta, to można być pewnym pewnego interesu. Zdecydowana większość aptek działa bardzo dobrze, a wręcz idealnie. Nie mamy się więc czego obawiać, czy nasz interes będzie opłacalny.