Inwestycje warte uwagi – czyli jak oszczędzać, by bez niebezpieczeństwa zbierać owoce

Instytucje finansowe powstają jak grzyby po deszczu. Ogłoszenia zachęcające do inwestycji pieniężnych można spotkać na każdym kroku. Wiele z nich bywa dość ryzykownych, aczkolwiek bez ryzyka nasze lokaty finansowe na pewno nie poprawią się.
Przed tym jak zdecydujemy się na poważne kroki inwestycyjne, należy dobrze poznać teren.

Read More …

Konta firmowe – nie dla każdego przedsiębiorcy

Decydując się na otworzenie własnej działalności gospodarczej, stawiamy sobie jednocześnie wyzwanie kontrolowania finansów. Ponieważ dzisiejszy przedsiębiorca jest człowiekiem innowacyjnym, otwartym, a zwłaszcza mobilnym swoje firmowe zyski lokuje na przygotowanym do tego celu koncie firmowym. W ofertach banków na dalszym planie batalii o klienta znajdują się oferty indywidualnych kont dla przedsiębiorców

Read More …

Kto to jest aktuariusz, w jakim miejscu on może pracować i jakie mógłby posiadać wykształcenie?

Większość społeczeństwa nie spotkała się nigdy z przedstawicielem takiego zawodu jak aktuariusz. Powinien on posiadać doświadczenie między innymi z zakresu rachunku prawdopodobieństwa, teorii ryzyka czy rachunkowości ubezpieczeniowej.

Read More …

W jaki sposób myślą przedsiębiorcy oraz jak normalni ludzie mogą inwestować swe oszczędności?

Biznesmeni tym odróżniają się od zwykłych ludzi, że myślą o środkach pieniężnych nie jak o czymś, przy pomocy czego można by zakupić chleb czy samochód, a jak o towarze, jaki można, czy nawet należy pomnażać.
Wykonują to przez różnorodnego rodzaju inwestycje.

Read More …

Łatwe założenie własnej firmy

Każdy, kto zamierza zajmować się sprzedażą produktów, bądź usług przez dłuższy okres, w sposób profesjonalny i zorganizowany, musi założyć aktywność gospodarczą. Działalnością gospodarczą może być sprzedawanie publikacji przez sieć, wykonywanie remontów mieszkań, prowadzenie gabinetu lekarskiego, a nawet prowadzenie kramu krótkotrwałego.

Read More …

Czy spłacanie zadłużenia musi być takie skomplikowane? Niekoniecznie! Wszystko zależy od ciebie.

Czy zdarza ci się zalegać z pieniędzmi? Czy ciągle jesteś winien swojemu koledze te 8 zł za piwo? A może zalegasz z czymś jeszcze? Jeżeli masz kłopoty z długami mogą spotkać cię problemy w przyszłości.

Read More …

Pracownicy tymczasowi poszukiwani są przede wszystkim w sezonie wakacyjnym – agencje pracy Szczecin będą dobrym wyborem

Wiele osób przekonało się o tym, że pracę w naszym kraju nie tak bezproblemowo jest wyszukać. Prawdą jest, iż z roku na rok przybywa zagranicznych inwestorów, jednakże multum państwowych spółek jest niewypłacalnych, przez co konieczne jest ich zamknięcie.

Read More …

Codzienne decyzje oszczędnościowe, czyli czy oszczędzanie jest skomplikowane?

Oszczędzanie jest skomplikowane oraz niewygodne – to najczęstsze argumenty, które słyszę od osób, które tłumaczą mi z jakiego powodu nie liczą się z pieniążkami.

Read More …

Mnóstwo osób w Polsce marzy o tym, żeby posiadać swoją spółkę i móc być niezależnym

Jeżeli spojrzeć na statystyki, to niestety brutalnie uświadamiają nam one, że większość nowych przedsiębiorstw bankrutuje w przeciągu pierwszych 12 miesięcy istnienia.

Read More …

Odwrócona Hipoteka – stosunkowo nowe „narzędzie” finansowe przeznaczone zwłaszcza dla osób starszych

Jednym z najważniejszych wyzwań przed jakimi staje dzisiejszy świat, a szczególnie kraje Zachodu w tym także Polska jest bez wątpienia starzejące się społeczeństwo.

Read More …

Fundusze unijne szansą na zwiększenie konkurencyjności

We wszystkich miejscach, gdzie niezbędne są unowocześnienia i przemiany, ludzie borykają się z niedostatkiem środków finansowych. Dotyczy to zarówno małych i większych firm, jak i jednostek gminnych. Deską ratunkową okazują się być fundusze z Unii Europejskiej.

Read More …

Kiedy warto zaciągnąć pożyczkę?

Pożyczki współcześnie są bardzo chętnie podejmowanymi świadczeniami finansowymi, zarówno w bankach, jak i tzw. parabankach. Czy jednakże zawsze warto ją brać?
Przede wszystkim nie warto decydować się na kolejne zadłużenie, kiedy już i tak nie mamy statecznej sytuacji finansowej.

Read More …

Domowy budżet – co to jest oraz dlaczego należy go zaplanować?

Budżet domowy jest to zestawienie wydatków i dochodów, przeważnie dotyczące każdego miesiąca. systematyczna kontrola budżetu pomoże Ci ocenić finansową kondycję Twojej rodziny jak też umożliwi zarządzanie pieniążkami.

Read More …

Sporo banków posiada w swojej propozycji konto dla firmy

Może zaciekawi nas konto dla firmy

Jeżeli posiadamy swój biznes, pragniemy by wszystko odbywało się profesjonalnie oraz abyśmy w każdej chwili mieli szansę sprawdzić jak wiele pieniędzy posiada nasz zakład. Dlatego właśnie najlepiej będzie kiedy rozejrzymy się w bankach w ofercie, jaką proponuje konto dla firmy.

Read More …

W Polsce codziennie rejestruje się znaczną ilość małych firm, które chcą znaleźć taki bank, który będzie im ułatwiał prowadzenie działalności

Zarejestrowanie jednoosobowej lub niewielkiej firmy w Polsce zajmuje kilkanaście minut. Później, kiedy już oficjalnie działamy, możemy starać się znaleźć bank oraz operatora komórkowego, którzy będą nas wspomagać w prowadzeniu naszego biznesu.

Read More …

Jaka jest różnica pomiędzy zwykłą kartą proponwaną do rachunku, a kartą kredytową?

Większość person, które mają swój rachunek w banku należy żałować, że nadal myli kartę debetową z kredytową. Są one niezwykle podobne również z wizerunku jak i w funkcjonowaniu, wszakże znacząco różnią się jednym, choć niezwykle istotnym szczegółem.

Read More …