Kto to jest aktuariusz, w jakim miejscu on może pracować i jakie mógłby posiadać wykształcenie?

Większość społeczeństwa nie napotkała się nigdy z reprezentantem takiego zawodu jak aktuariusz. Powinien on mieć wiedzę m.in. z przedziału matematyki finansowej, statystyki czy rachunkowości ubezpieczeniowej.

Read More …

Współczesne usługi oferowane w bankach

Banki stanowią rodzaj instytucji od dawna służący ludziom. Już w bardzo dawnych czasach ludzie zorientowali się, że dużo lepiej jest wpłacić własne pieniądze na konta bankowe niż przechowywać gotówkę samodzielnie. Dzięki temu w obecnych czasach już bardzo niewiele osób trzyma swoje środki w przysłowiowej skarpecie. Wzrost zaufania do banków wywołany jest też rozwojem technologii, w ten sposób rozwojowi uległy też stosowane w bankach zabezpieczenia.

Read More …

Konto oszczędnościowe jako rachunek z własnościami lokaty

Konto oszczędnościowe to rachunek oszczędnościowo rozliczeniowy z właściwościami inwestycji.
Konto oszczędnościowe różni się od inwestycji tym, że kwotę znajdującą się na nim w każdym momencie można zwiększyć, czy też pomniejszyć o stosowną sumę.

Read More …

Konta firmowe – nie dla każdego przedsiębiorcy

Decydując się na założenie własnej działalności gospodarczej, musimy jednocześnie zadbać o kontrolę finansów firmy. Ponieważ dzisiejszy przedsiębiorca jest człowiekiem innowacyjnym, otwartym, a zwłaszcza mobilnym swoje firmowe zyski umieszcza na specjalnie przygotowanym koncie firmowym. W ofertach banków na dalszym planie batalii o klienta znajdują się oferty indywidualnych kont dla przedsiębiorców

Read More …

Co zrobić na wypadek kłopotów za granicą? Z czym trzeba się liczyć? Sprawdź na ten temat więcej

Przebywając za granicą dajmy na to na wakacjach czasem zdarzają się sytuacje, których niestety nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Nie zakładamy rzecz jasna przed wyjazdem, iż spotka nas coś niedobrego. Natomiast i tak z reguły wykupujemy ubezpieczenie zdrowotne na wypadek choroby albo jakiegoś wypadku, w związku z którym potrzebna będzie nam pomoc lekarska. Co z innymi możliwościami? W jaki sposób zachować się na wypadek różnych zagrożeń?

Read More …

Inwestycje warte uwagi – czyli jak oszczędzać, by bez niebezpieczeństwa zbierać owoce

Instytucje finansowe powstają jak na drożdżach. Ogłoszenia zachęcające do inwestycji pieniężnych możemy spotkać dosłownie wszędzie. Wiele z nich bywa dość ryzykownych, aczkolwiek bez tego nasze lokaty finansowe na pewno nie wzrosną.
Przed tym jak zdecydujemy się na ostateczne kroki inwestycyjne, należy właściwie poznać teren.

Read More …

Na czym polega kredyt inwestycyjny dla przedsiębiorców i dlaczego uznawany jest za opłacalny?

Czasami firma potrzebuje dodatkowych finansów, dlatego też najlepszą opcją na uzyskanie ich jest pobranie kredytu. Jeśli naszym celem jest zwiększenie majątku firmy idealnym rozwiązaniem stanie się kredyt inwestycyjny.

Read More …

Czy spłacanie zadłużenia musi być takie skomplikowane? Niekoniecznie! Wszystko zależy od ciebie.

Czy jest czasami tak, że zalegasz z pieniędzmi? Czy wciąż jesteś winien swojemu przyjacielowi te 6 zł za piwo? A może zalegasz z czymś jeszcze? Jeżeli masz problemy z z należnościami mogą spotkać cię problemy w przyszłości.

Read More …

Sporo banków posiada w swojej propozycji konto dla firmy

Konto dla firmy niesie wiele możliwości

Kiedy posiadamy swój biznes, pragniemy by wszystko było profesjonalnie i żebyśmy w każdej chwili mogli zobaczyć jak wiele pieniędzy ma nasze przedsiębiorstwo. Przez to właśnie najlepiej będzie kiedy rozejrzymy się w bankach w ofercie, którą pokazuje konto dla firmy.

Read More …

Łatwe założenie własnej firmy

Ktokolwiek, kto zamierza zajmować się sprzedażą produktów, lub usług przez dłuższy okres, w sposób fachowy i zorganizowany, powinien założyć aktywność gospodarczą. Aktywnością gospodarczą może być wyprzedawanie publikacji przez internet, wykonywanie remontów mieszkań, prowadzenie gabinetu lekarskiego, a nawet prowadzenie kramu chwilowego.

Read More …

Gdzie powymieniać kasę w stolicy Dolnego Śląska? Czytaj na ten temat nieco więcej

W obecnych czasach każdy posiada przypływ gotówki i to nie w rodzimej walucie. A nawet, gdy nie każdy, to Ci ludzie, którzy taki przypływ pieniędzy posiadają muszą gdzieś je wymienić, bo Polsce wszędzie można zapłacić tylko w złotych. Tak, więc potrzebny jest kantor lub bank, w którym może zostać dokonana wymiana walut Wrocław jest sporym miastem, w którym bez kłopotu damy radę pieniądze. Oczywiście wymiana nie dotyczy jedynie wymieniania obcych walut na nasze pieniądze. Gdy gdzieś wyjeżdżamy i chcemy mieć pieniądze, które będą nam potrzebne w kraju, gdzie się udajemy, to też nie będzie problemu z zakupem owych pieniędzy.

Read More …

Pracownicy tymczasowi poszukiwani są przede wszystkim w sezonie wakacyjnym – agencje pracy Szczecin będą dobrym wyborem

Sporo ludzi przekonało się o tym, że robotę w naszym kraju nie tak prosto jest znaleźć. Faktem jest, że z roku na rok przybywa zagranicznych inwestorów, pomimo tego gro państwowych spółek jest niewypłacalnych, w związku z czym niezbędne jest ich zamknięcie.

Read More …