Domowy budżet – co to jest oraz dlaczego należy go zaplanować?

Budżet domowy jest to zestawienie wydatków i dochodów, przeważnie dotyczące każdego miesiąca. systematyczna kontrola budżetu pomoże Ci ocenić finansową kondycję Twojej rodziny jak też umożliwi zarządzanie pieniążkami.

Read More …

Codzienne decyzje oszczędnościowe, czyli czy oszczędzanie jest skomplikowane?

Szczędzenie jest trudne i niewygodne – to najczęstsze argumenty, jakie słyszę od osób, które interpretują mi z jakiej przyczyny nie liczą się z pieniędzmi.

Read More …

Sporo banków posiada w swojej propozycji konto dla firmy

Może zaciekawi nas konto dla firmy

Jeżeli posiadamy swój biznes, pragniemy by wszystko odbywało się profesjonalnie oraz abyśmy w każdej chwili mieli szansę sprawdzić jak wiele pieniędzy posiada nasz zakład. Dlatego właśnie najlepiej będzie kiedy rozejrzymy się w bankach w ofercie, jaką proponuje konto dla firmy.

Read More …

W Polsce codziennie rejestruje się znaczną ilość małych firm, które chcą znaleźć taki bank, który będzie im ułatwiał prowadzenie działalności

Zarejestrowanie jednoosobowej lub niewielkiej firmy w Polsce zajmuje kilkanaście minut. Później, kiedy już oficjalnie działamy, możemy starać się znaleźć bank oraz operatora komórkowego, którzy będą nas wspomagać w prowadzeniu naszego biznesu.

Read More …

W jaki sposób myślą przedsiębiorcy oraz jak normalni ludzie mogą inwestować swe oszczędności?

Biznesmeni tym różnią się od zwykłych ludzi, że myślą o środkach pieniężnych nie jak o czymś, za pomocą czego można by kupić masło czy samochód, a jak o towarze, który można by, czy nawet trzeba mnożyć.
Robią to przez różnego typu inwestycje.

Read More …

Jaka jest różnica pomiędzy zwykłą kartą proponwaną do rachunku, a kartą kredytową?

Większość person, które mają swój rachunek w banku należy żałować, że nadal myli kartę debetową z kredytową. Są one niezwykle podobne również z wizerunku jak i w funkcjonowaniu, wszakże znacząco różnią się jednym, choć niezwykle istotnym szczegółem.

Read More …

Konto oszczędnościowe jako rachunek z własnościami lokaty

Konto oszczędnościowe to rachunek oszczędnościowo rozliczeniowy z właściwościami lokaty.
Konto oszczędnościowe różni się od inwestycji tym, że sumę znajdującą się na nim w dowolnym momencie można powiększyć, czy też zmniejszyć o stosowną kwotę.

Read More …

Co zrobić na wypadek kłopotów za granicą? Z czym trzeba się liczyć? Sprawdź na ten temat więcej

Przebywając za granicą dajmy na to na wakacjach czasem zdarzają się sytuacje, jakich niestety nie możemy przewidzieć. Nie zakładamy rzecz jasna przed wyjazdem, iż spotka nas coś złego. Jednak i tak często kupujemy ubezpieczenie zdrowotne w razie choroby albo jakiegoś wypadku, gdzie potrzebna będzie nam pomoc medyczna. Co z innymi możliwościami? Jak zachować się w razie zagrożeń?

Read More …

Odwrócona Hipoteka – stosunkowo nowe „narzędzie” finansowe przeznaczone zwłaszcza dla osób starszych

Jednym z najważniejszych wyzwań przed jakimi staje współczesny świat, a zwłaszcza państwa Europy w tym także Polska jest niezaprzeczalnie starzejące się społeczeństwo.

Read More …

Inwestycje warte uwagi – czyli jak oszczędzać, by bez niebezpieczeństwa zbierać owoce

Instytucje finansowe powstają jak na drożdżach. Ogłoszenia namawiające do inwestycji pieniężnych możemy spotkać na każdym kroku. Wiele z nich niesie ze sobą ryzyko, aczkolwiek bez ryzyka nasze lokaty finansowe z pewnością nie poprawią się.
Zanim zdecydujemy się na definitywne kroki inwestycyjne, należy dobrze poznać teren.

Read More …

Jak efektywnie zarządzać domowym budżetem?

Nasze przychody nie zwiększają się, a cały czas pojawiają się nowe wydatki. W jaki sposób zatem zachować stabilność finansową poprzez cały rok? To możliwe, pod warunkiem iż ustalimy rozSądny plan działania oraz nie zabraknie nam wytrwałości.

Read More …

Współczesne usługi oferowane w bankach

Banki stanowią rodzaj instytucji od dawnych czasów służący ludziom. Już w bardzo dawnych czasach ludzie zorientowali się, że o wiele lepiej jest wpłacić własne środki na konta w banku niż przechowywać środki samodzielnie. W ten sposób aktualnie już bardzo niewielu ludzi trzyma własne środki w przysłowiowej skarpecie. Wzrost ufności w stosunku do banków wywołany jest też rozwojem technologii, w ten sposób rozwojowi uległy również używane tam zabezpieczenia.

Read More …

Kto to jest aktuariusz, w jakim miejscu on może pracować i jakie mógłby posiadać wykształcenie?

Większość społeczeństwa nie napotkała się ani razu z przedstawicielem takiego zawodu jak aktuariusz. Powinien on posiadać doświadczenie między innymi z przedziału rachunku prawdopodobieństwa, statystyki czy też demografii.

Read More …

Od jakiegoś czasu istnieje w Polsce perspektywa dla osób samotnych i mniej zamożnych na godne życie

Jak podają statystycy w roku 2030 niemal dwa miliony ludności będzie miało osiemdziesiąt lat. Te prognozy mogą się sprawdzić jeśli nadal będzie istniał w naszym kraju tak mały przyrost naturalny.

Read More …

Łatwe założenie własnej firmy

Każdy, kto postanawia zajmować się sprzedażą towarów, bądź usług przez dłuższy okres, w sposób fachowy i zorganizowany, powinien założyć działalność gospodarczą. Działalnością gospodarczą powinno być sprzedawanie publikacji przez internet, wykonywanie remontów mieszkań, prowadzenie gabinetu lekarskiego, a nawet prowadzenie kramu tymczasowego.

Read More …

Konta firmowe – nie dla każdego przedsiębiorcy

Decydując się na otworzenie własnej działalności gospodarczej, musimy jednocześnie zadbać o kontrolę finansów firmy. Ponieważ dzisiejszy przedsiębiorca to człowiek innowacji, dostępny 24 godz. na dobę, tym bardziej w sieci swoje firmowe zyski umieszcza na przygotowanym do tego celu koncie firmowym. Na tym polu banki również zaciekle rywalizują, podobnie jak w sferze lokat, czy pakietów lojalnościowych itp.

Read More …