Banki muszą korzystać z Cobit5

Banki okazują się być wystawione na ataki hakerów

W bankach praktycznie wszystko ma miejsce przy wykorzystaniu komputerów, a system informatyczny przeważnie jest tu mocno rozbudowany. To wszystko sprawia, że wiele osób chce przełamać te zabezpieczenia oraz dostać się do systemów bankowych.

Przez to także wyszukiwane okazują się sposoby na przeglądanie bezpieczeństwa tych systemów, a wykonywane kontrole posiadają za zadanie zauważenie omyłek oraz najsłabszych fragmentów, które warto natychmiast poprawić. Im częściej takie kontrole będą wykonywane, tym bezpieczniejszy będzie system, a zatem tym ciężej będzie się do niego dobrać od zewnątrz, przez co kontrahenci będą spokojniejsi o własne finanse.

Cobit5 pozwala sprawdzać systemy informatyczne

Spotkanie w firmie konsultingowej

Autor: Elkhart Lake’s Road America
Źródło: http://www.flickr.com

Informatyka to ta dziedzina, która calutki czas się zmienia, przez to trzeba być czujnym oraz nie można dopuszczać do żadnych luk, szczególnie kiedy chodzi o różnorakiego typu systemy informatyczne wykorzystywane w bankach.https://www.eena.pl/aktualne-oferty-pracy-w-holandii.html eena.plDlatego właśnie audytorzy wykorzystują z takiego programu jak Cobit5, który jest już następną wersją tego samego programu, jedynie mocniej rozbudowanym – sprawdź ofertę. Pozwala on audytorom na przeglądanie dobrych działań, które okazują się być stosowane w IT oraz przeglądanie ich pod kątem czterech grup, które zmieniają się od planowania, nabywania oraz wsparcia, aż do monitorowania i oceny całego procesu. To wszystko powoduje, że sprawdzając systemy informatyczne w ten sposób, można być pewnym właściwego działania systemów bankowych, które przecież mają czuwać nad bezpieczeństwem pieniędzy każdego obywatela.


Takie programy są poszerzane

spotkanie

Autor: Mark Warner
Źródło: http://www.flickr.com
Tego rodzaju programy okazują się znacznie bardziej rozbudowywane, co łączy się również z tym, że hakerzy również rozwijają własne umiejętności. Nie mniej korzystając z tej procedury, która okazuje się zaakceptowana przez standardy międzynarodowe, możemy posiadać gwarancję, że wszystko będzie funkcjonowało prawidłowo, a wszystkie luki zostaną zauważone na czas. Jedynie podpierając się takimi programami, mamy możliwość posiadać pewność, że nic nie będzie ominięte.