Bezproblemowe zarejestrowanie własnej dzałalności

Każdy, kto postanawia zajmować się sprzedażą towarów, czy też usług przez dłuższy okres, w sposób fachowy i zorganizowany, powinien założyć aktywność gospodarczą. Działalnością gospodarczą powinno być wyprzedawanie książek przez internet, wykonywanie renowacji mieszkań, prowadzenie gabinetu lekarskiego, a nawet prowadzenie kramu krótkotrwałego.

work in office

Autor: Tina Fox
Źródło: http://www.flickr.com
W owych wypadkach rejestracja działalności to obowiązek. Działalność gospodarczą jest możliwość założyć online z zastosowaniem bankowości internetowej, profilu zaufanego, względnie podpisu elektronicznego.
Założenie firmy nie jest uciążliwe, ale należy wykonać parę działań, odwiedzać kilka miejsc i to w należytej kolejności. Zaczynamy od wypełnienia formularza CEIDG.

Jeżeli pragniesz być na bieżąco w tym wątku, to spodoba Ci się najnowsza wiadomość. Wyszukasz ją pod wskazanym poniżej linkiem. A jeżeli będziesz posiadał komentarze, chętnie na nie zareagujemy!

Rejestracja do rejestrów jest zarazem prośbą o przyznanie numeru REGON, przyznanie, lub oznaczenie numeru NIP i wybór gatunku opodatkowania, również zgłoszeniem płatnika składek ubezpieczeniowych dla ZUS. Na tym samym formularzu sygnalizuje się również każde przemiany z zakresu podawanych informacji. W formularzu należy podać typ czynionej aktywności według listy PDK.

Magazyny i hale

Autor: Sonia Belviso
Źródło: http://www.flickr.com
W formularzu CEIDG trzeba wyznaczyć, kto będzie prowadził dokumentację finansową firmy. Jeżeli nie wiemy jeszcze w chwili wypełniania wniosku, z którym biurem rachunkowym będziemy współpracować, to wybieramy opcję samodzielnego prowadzenia dokumentacji, a potem własny wpis uaktualniamy.

Jeśli przeprowadzana działalność gospodarcza jest naszym wyłącznym źródłem dochodów, to dodajemy druk ZUA. Z kolei druk ZZA składa się w sytuacji, kiedy jesteśmy równocześnie zatrudnieni na umowę o pracę, w której zarabiamy powyżej minimalnej gaży krajowej.