Czy faktycznie tak ciężko w dzisiejszych czasach znaleźć zatrudnienie?

Najpierw rodzice opłacają nam żłobek i sześć lat podstawówki, kolejne 3 lata szkoły gimnazjalnej, a następnie 3-4 lata Technikum. Jakby tego było dość – 3-pięć lat studiów wyższych.

Read More …

Prowadzenie własnej drukarni to przykładowy pomysł na założenie firmy

Polska walczy dzisiaj z bardzo dużym zjawiskiem, jakim jest brak pracy. Bezrobocie daje się we znaki coraz bardziej także tym osobom, które mają naprawdę wysokie wykształcenie i doświadczenie zawodowe. Nie należy się więc dziwić, że dużo Polaków myśli o posiadaniu własnej firmy.

Read More …

Jak skutecznie poszukiwać aktualnie pracy?

Mimo tego, że bezrobocie nieustannie maleje, dalej wiele osób ma niemałe kłopoty z odszukaniem stałej. Wiele osób nawet jeżeli pracuje to w oparciu o umowę śmieciową, jaka nie jest zbyt bezpieczna. Jak efektywnie szukać zatrudnienia i co robić, aby zwiększyć swe szanse na etat?

Read More …

Praca sezonowa

Każdego roku, bez mała pół miliona rodaków wyrusza do pracy tymczasowej za granicę. Najbardziej wziętym kierunkiem są Niemcy, Holandia, Francja, i Finlandia. Szansa zarobku w czasie letnim, to dla wielu kusząca możliwość. Przyciągają nie wyłącznie znaczne płace, lecz dodatkowo możliwość ujrzenia innego państwa, zdobycia doświadczenia i nowych znajomości.

Read More …

Jak sprzedaż wierzytelności może uratować zakład wytwórczy od nieuchronnego bankructwa

Wyimaginujmy sobie wielki zakład, który produkuje części do wyposażenia wnętrz samochodowych: skórzane okrycia kierownicy, tapicerkę na siedzenia lub wymyślne gałki przekładni automatycznej skrzyni biegów. Taki zakład jest w stanie zarabiać miliony, jeśli nawiąże kooperację z bogatymi, a może nawet angielskimi, producentamiekskluzywnych samochodów. Jeśli jednak kontrahent okaże się niewypłacalny, to wtedy jego długi rosną.

Read More …

Kto ma szansę stać się tłumaczem

Nie chciałbyś miewać sporych kłopotów na rynku pracy? W takim razie powinieneś myśleć! A więc musisz mieć takie umiejętności, których nie posiada statystyczny Polak. Ba, powinieneś skupić się na tym by robić to czego tak naprawdę nie mogą zrobić nawet bardzo wykształceni ludzie. W skrócie – musisz znaleźć sensowną niszę!

Read More …