Jak skutecznie poszukiwać aktualnie pracy?

Mimo tego, że bezrobocie ciągle maleje, wciąż wiele osób ma niemałe problemy z odnalezieniem stałego zatrudnienia. Wiele osób nawet jeśli pracuje to w oparciu o umowę śmieciową, która nie jest przesadnie pożądana. W jaki sposób efektywnie szukać zatrudnienia i co robić, żeby powiększyć swe szanse na zatrudnienie?

Read More …

Prowadzenie własnej drukarni to przykładowy pomysł na założenie firmy

Polska boryka się aktualnie z nadzwyczaj znaczącym zjawiskiem, którym jest brak pracy. Bezrobocie daje się we znaki dużo bardziej też tym osobom, które posiadają naprawdę wysokie wykształcenie oraz doświadczenie zawodowe. Nie można się więc dziwić, że wiele Polaków myśli o założeniu własnej firmy.

Read More …

Praca sezonowa

Każdego roku, bez mała pół miliona rodaków wyrusza do pracy tymczasowej za granicę. Najbardziej wziętym kierunkiem są Niemcy, Holandia, Francja, i Finlandia. Szansa zarobku w czasie letnim, to dla wielu kusząca możliwość. Przyciągają nie wyłącznie znaczne płace, lecz dodatkowo możliwość ujrzenia innego państwa, zdobycia doświadczenia i nowych znajomości.

Read More …

Czy faktycznie tak ciężko w dzisiejszych czasach znaleźć zatrudnienie?

Na początku rodzice opłacają nam żłobek i sześć lat Szkoły Podstawowej, później 3 lata gimnazjum, a później trzy-4 lata Liceum Ogólnokształcącego. Jakby tego było mało – 3-pięć lat nauki na studiach.

Read More …

Jak sprzedaż wierzytelności może uratować zakład wytwórczy od nieuchronnego bankructwa

Wyimaginujmy sobie wielki zakład, który produkuje części do wyposażenia wnętrz samochodowych: skórzane okrycia kierownicy, tapicerkę na siedzenia lub wymyślne gałki przekładni automatycznej skrzyni biegów. Taki zakład jest w stanie zarabiać miliony, jeśli nawiąże kooperację z bogatymi, a może nawet angielskimi, producentamiekskluzywnych samochodów. Jeśli jednak kontrahent okaże się niewypłacalny, to wtedy jego długi rosną.

Read More …

Kto ma szansę stać się tłumaczem

Nie chciałbyś miewać sporych kłopotów na rynku pracy? W takim razie powinieneś myśleć! A więc musisz mieć takie umiejętności, których nie posiada statystyczny Polak. Ba, powinieneś skupić się na tym by robić to czego tak naprawdę nie mogą zrobić nawet bardzo wykształceni ludzie. W skrócie – musisz znaleźć sensowną niszę!

Read More …