Czy faktycznie tak ciężko w dzisiejszych czasach znaleźć zatrudnienie?

Na początku rodzice opłacają nam żłobek i sześć lat Szkoły Podstawowej, później 3 lata gimnazjum, a później trzy-4 lata Liceum Ogólnokształcącego. Jakby tego było mało – 3-pięć lat nauki na studiach.

Read More …

Jak sprzedaż wierzytelności może uratować zakład wytwórczy od nieuchronnego bankructwa

Wyimaginujmy sobie wielki zakład, który produkuje części do wyposażenia wnętrz samochodowych: skórzane okrycia kierownicy, tapicerkę na siedzenia lub wymyślne gałki przekładni automatycznej skrzyni biegów. Taki zakład jest w stanie zarabiać miliony, jeśli nawiąże kooperację z bogatymi, a może nawet angielskimi, producentamiekskluzywnych samochodów. Jeśli jednak kontrahent okaże się niewypłacalny, to wtedy jego długi rosną.

Read More …

Jak skutecznie poszukiwać aktualnie pracy?

Mimo tego, że bezrobocie stale spada, wciąż wiele osób ma spore trudności z odszukaniem stałego zatrudnienia. Dużo osób nawet jeżeli pracuje to na podstawie umowy śmieciowej, jaka nie jest nazbyt stabilna. W jaki sposób efektywnie poszukiwać zatrudnienia i co uczynić, ażeby powiększyć swoje szanse na etat?

Read More …

Praca sezonowa

Co roku, niemal pół miliona Polaków odjeżdża do pracy tymczasowej poza granice naszego kraju. Niezwykle popularnym miejscem są Niemcy, Holandia, Francja, oraz Finlandia. Możliwość dochodu w czasie letnim, to dla wielu kusząca perspektywa. Pociągają nie jedynie wysokie płace, lecz dodatkowo sposobność zobaczenia innego państwa, uzyskania praktyki i nowych znajomości.

Read More …

Kto ma szansę stać się tłumaczem

Nie chciałbyś miewać sporych kłopotów na rynku pracy? W takim razie powinieneś myśleć! A więc musisz mieć takie umiejętności, których nie posiada statystyczny Polak. Ba, powinieneś skupić się na tym by robić to czego tak naprawdę nie mogą zrobić nawet bardzo wykształceni ludzie. W skrócie – musisz znaleźć sensowną niszę!

Read More …

Prowadzenie własnej drukarni to przykładowy pomysł na założenie firmy

Polska walczy obecnie z dosyć poważnym problemem, jakim jest brak pracy. Bezrobocie daje się we znaki coraz bardziej też tym osobom, które mają w istocie wysokie wykształcenie i doświadczenie zawodowe. Nie można się więc dziwić, że dużo Polaków marzy o posiadaniu swojej firmy.

Read More …