Czemu powinniśmy powierzyć prowadzenie księgowości biuru rachunkowemu?

Można naturalnie samodzielnie prowadzić księgowość własnej firmy. W troszkę większych podmiotach często sensowne jest zaangażowanie księgowej .
Jednak prowadzenie rachunkowości przez zewnętrzne biuro rachunkowe ma kilka co najmniej zalet.

Księgowy – pracownik zawsze może się nam rozchorować. Może także odejść zostawiając nas z „zabałaganioną” księgowością.
Biuro księgowe z kolei (pomijając owe malutkie) nie miewa właściwie takich przestojów oraz (w teorii) zawsze w dni robocze musi nas przyjąć. sprawy pracownicze, choroby oraz urlopy księgowego nas wtenczas nie obchodzą, albowiem mamy umowę z jednostką, w jakiej zawsze znaleźć się powinna kompetentna osoba świadcząca nam usługi rachunkowe.
Reklama

Autor: Kyuyoung Do
Źródło: http://www.flickr.com
prezent

Autor: AFGE
Źródło: http://www.flickr.com
Praktyka dowodzi, że na ogół taniej jest nawiązać umowę z biurem księgowym aniżeli zatrudnić na umowę o pracę księgowego.

Czy przedstawiany tekst jest według Ciebie interesujący? Jeśli tak sądzisz, to wejdź także na pełny tekst, który zawiera podobnie ważne informacje.

Prócz zwyczajnych kosztów pracowniczych odpadają nam także na przykład koszty literatury podatkowo-finansowej, instruktaży itp.. Rzecz jasna musimy także wziąć pod uwagę to, że zatrudnienie księgowej w przedsiębiorstwie wiąże się też z koniecznością wyposażenia owego stanowiska pracy w ekwipunek komputerowy oraz oprogramowanie. Dla kompetentnej księgowej OCR – faktury (elektroniczny obieg faktur) nie są żadną tajemnicą. Oprócz prowadzenia rachunkowości potrzebujemy niekiedy pozostałych usług z zakresu księgowości, albo podatków.

W spółkach co jakiś okres musimy odnaleźć biegłego inspektora do zbadania sprawozdania finansowego, czasem trzeba uzyskać opinię prawną, wykładnię podatkową, czy też zmierzyć się z kontrolą podatkową, czy skarbową.