Jak najbardziej wydajnie zarabiać na życie? We własnym domu czy w firmie? Co wolisz

Większości z nas praca kojarzy się jednoznacznie, z kilkoma negatywnymi sprawami. A to trzeba wstawać rano i to co najmniej przez pięć dni w tygodniu, musimy siedzieć w niej po osiem godzin dziennie, ciągle zdenerwowanie, ciągle wymagania i zero świętego spokoju… Są także zalety: ludzie, których lubimy, a nawet przyjaźnie, które zawieramy w pracy. Dodatkowo, niektórzy potrzebują po prostu ludzi, by funkcjonować. Niektórzy bowiem nie wyobrażają sobie pracy w domu, samodzielnie, bez kontaktu z innymi. Jeśli jednakże wierzyć analitykom. w przyszłości zwiększy się ilość tak zwanych wolnych strzelców, czyli osób pracujących zdalnie.

impreza

Autor: FotoPlus Collective
Źródło: http://www.flickr.com
Za wszystko to można obwinić rynek pracy, a raczej koniec pewnej epoki, gdzie każdy miał normalną umowę gwarantującą stabilne życie. W dzisiejszych czasach, przy ciągle minimalizowanych kosztach pracy, przy bardziej swobodnym podejściu do zatrudnionego zarysowuje się nowy trend: już niedługo praca w domu stanie się czymś normalnym (źródło). Teraz ludzie tak zatrudnieni nie do końca są traktowani na poważnie. Wielu jest zdania, że kiedy się siedzi w domu, to na pewno robi się inne rzeczy. Wiadomo, że to niesprawiedliwa opinia, choć osoby, które chcą coś osiągnąć będąc zatrudnione w domu powinny nauczyć się prawdziwej samodyscypliny. Dodatkowo, tego typu osoby powinny zapomnieć o profitach, jakie oferuje praca w firmie, przykładowo, różne atrakcje na imprezy firmowe.

Wiadomo, istnieją różnorodne formy zatrudnienia w domu, co więcej, w wielu zawodach po prostu nie da się tak być zatrudnionym. Wielu ludzi ma normalną umowę o pracę, ale pracodawca może podjąć decyzję, iż zatrudniony nie musi siedzieć w biurze. Wszystko, czego potrzebuje do pracy to komputer z dostępem do internetu, a obecnie to standard. Takie osoby są zobligowane jednak stawić się o konkretnej godzinie przed monitorem komputera i być aktywne przez konkretną ilość godzin. Nie jest to jednak norma, niektórzy zamiast ilości godzin rozliczają się za

impreza

Autor: Franz Johann Morgenbesser
Źródło: http://www.flickr.com

zrealizowane projekty. Istnieją też osoby, które nie mają żadnej umowy (sprawdź moją stronę), lecz same muszą postarać się o zlecenia. Pracuje tak wielu freelancerów, najczęściej copywriterów, grafików lub tłumaczy obcych języków.

Trudno powiedzieć, jaki tryb pracy jest lepszy. Właściwie to nie ma na to pytanie konkretnej odpowiedzi. Wiele osób lub samotność i skupienie, źle się czuje, gdy naokoło jest wielu ludzi, nie może się wtedy skoncentrować, więc efekty pracy są gorsze. Inni zaś kochają kontakt z ludźmi, zaś praca w domu to jakby kara. Najlepiej to pracować trochę z ludźmi, a trochę samemu, ten ideał jednak jest ciężki do zrealizowania.