Kontrola gaśnicy – czyli, następny temat z cyklu „co warto na ten konkretny temacik mieć pojęcie?”

Porządna gaśnica jest to równocześnie niezbędna forma ochrony dla nas samych jak również dla naszych bliskich – nie ważne, czy posiadamy taką wewnątrz domku, czy w samochodziku, nigdy nie jest oczywiste, kiedy ma możliwość się przydać, gdyż jak to się mówi „przenigdy nie wiadomo, co może się zdarzyć”.

pocięte niszczarką dokumenty

Autor: rosmary
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak każdziutki posiadacz gaśnicy powinien wiedzieć o niewiarygodnie istotnej rzeczy – wie o niej każdziutki kierujący jakimś pojazdem, podczas gdy ktoś, kto ma ją wyłącznie w domku, oraz przenigdy nie miał nawet i podstawowego przeszkolenia powiązanego z ich znajomością, może w ogóle o niej nie wiedzieć…

catering

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Źródło: http://www.flickr.com
Gaśnica to przedmiot, która to przeciwko pozorom nie bywa trudna w obsługiwaniu, jednakże musi być – i tu zaznaczamy: MUSI – mieć ważną licencję, a by takową posiadać, gaśnica jest zmuszona przynajmniej raz do roku zostać poddana konserwacji i przeglądowi, który bywa zgodny wraz z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych oraz Administracji. W skrócie takiego typu „zabiegi” nazywamy najzwyczajniej przeglądem gaśnic. Przegląd gaśnicy jest zmuszony być tak naprawdę zgodny z tak zwanymi „Polskimi Normami” oraz samiutkimi instrukcjami od producentów danego, mającego w posiadaniu poprzez nas samych modelu. Jednak jak osoba może zrobić nam takiego rodzaju przegląd i konserwację? Odpowiedź na to pytanie nie bywa tak prosta, jakby to się mogło wydawać. Zazwyczaj wydaje nam się, że do wszystkiego istnieją jacyś specjaliści i to właśnie ich szukamy, aby pozbyć się sporej ilości problemików.

Tymczasem sprawa wraz z gaśnicami tak nie wygląda, gdyż tak naprawdę wewnątrz Polsce nie istnieje ktoś taki jak „konserwator gaśnic”. A więc kto nam pomoże? Otóż przegląd jak to się okazuje możemy zrobić sami – wystarczy przejść małe przeszkolenie, by wiedzieć co oraz jak uczynić.