Posadzkarz – czym dokładnie się zajmuje i jak wyglądają jego średnio zarabiane pieniądze?

Słysząc słowo „posadzkarz” sporej większości z nas, którzy w ogóle nie znają się na tego rodzaju rzeczach – przychodzi na myśl ktoś, kto po prostu kładzie posadzki.

Tymczasem samo zajęcie posadzkarza w ogóle nie jest do tego ograniczone – a nawet i więcej, ów zawód jest dość szeroki, choć skupiony właśnie na wszelkiego typu posadzkach.

Przypadł Ci do gustu nasz artykuł? Zatem czytaj to szkolenia managerów, co chcesz na nowej stronie, którą z radością dla Ciebie przygotowaliśmy.

Jaki dokładnie jest zakres obowiązków posadzkarza? Jakiego typu wymagania trzeba przejść aby mieć możliwość nim w ogóle być? I co najbardziej istotne: Jak dużo taka osoba może zarobić?

pracownicy w biurze

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Nasz poruszany dzisiaj temat, a więc zawód posadzkarza, to zajęcie, w którym bywa wymagane parę ważnych elementów, takiego typu jak: absolutne minimum podstawowe wykształcenie (jeżeli chodzi o roczniki do 1985 roku) albo gimnazjalne, kiedy chodzi o rocznik 1986. Jak się okazuje, w ogóle nie musimy przechodzić jakiegoś „super kursu” jeżeli pragnie się wykonywać ten konkretny zawód we własnej firmie – wystarczy skończyć kurs przyuczający albo tak zwany „kwalifikujący”, który jest w zawodzie ogólnobudowlanym. Pomijając te drogi możemy także zakończyć zawodówkę mająca profil „technologia robót typu wykończeniowego w budownictwie”.

Nasz materiał, który na tej stronie proponujemy, jest niezwykle emocjonujący, jednak warto oprócz tego zobaczyć pokrewne informacje – więcej pod tym linkiem (https://www.kompasinwestycji.pl/aktualnosci/dwa-duze-projekty-hb-reavis-14852).

Czym jednak powinien wyszczególniać się porządny posadzkarz? Przede wszystkim dobrym zdrowiem, oraz dużą sprawnością fizyczną, albowiem owe zajęcie jest dosyć wymagające pod tym względem.

Posadzkarz zajmuje się w szczególności: przygotowywaniem wszelkich materiałów pomocniczych (kleje, kity itp.), robieniem różnych posadzek z wszelakiego typu materiałów (oraz co ważne ich renowacją), wykonywaniem różnych izolacji typu akustycznego oraz termicznych itd. Średnie zarabiane pieniądze posadzkarza jest to przedział między 1800 – 3000 złotych co miesiąc.