Skuteczne zarządzanie zasobami HR

W ostatnim czasie ukazało się bardzo wiele książek psychologicznych podejmujących temat zarządzania zasobami ludzkimi. Wydawnictwa te pomogły w powstaniu systemów i czynności, służących podniesieniu wydajności kadry pracowniczej. Najprostszym narzędziem wykorzystywanym przez większość pracodawców są raporty o zatrudnionych. Tego typu raport jest tworzony przez pracodawcę, który ma w nim sporządzić charakterystykę zatrudnionego za pomocą specjalnych cech, w skład których wchodzi między innymi rzetelność, samodzielność czy punktualność.

Przyjemne z pożytecznym, czyli zarabianie na wakacjach

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Ocena pracownika (Jesteś zainteresowany interesującą pracą? Rzuć okiem na oferty: work service praca operator warszawa) tworzona przez przełożonego jest podstawą do kolejnych czynności w kierunku zwiększanie wydajności pracy. Żeby cały system zadziałał, każdy pracownik powinien być poddany ocenie jednostkowo i z najwyższą starannością. Żeby sprawdzić ocenę pracodawcy, ale również uzupełnić charakterystykę pracownika, ten powinien wypełnić specjalną ankietę na swój temat. Taka ankieta musi być następnie skonsultowana z osobą z wyższego stanowiska. Proces ten zapobiega zawyżonej samoocenie pracownika, która może być wykorzystana do szybkiego awansu. System oceny pracowników typuje osoby, których rezultaty pracy są niższe od ustalonej średniej. Jeśli chcesz znaleźć pracowników tylko po wyżej średniej wejdź pod ten adres: . System ten ma pomóc w odkryciu nieumiejętności takiego podwładnego i zapewnienie mu odpowiedniego szkolenia.

praca

Autor: KIANO
Źródło: KIANO
Drugą, niezwykle ważną cechą tego rodzaju systemu jest wyznaczanie pracowników, którym należy się awans. Jeśli kierownik ocenia pracownika bardzo wysoko, a sporządzony przez niego raport jest zgodny z prawdą, tworzy to takiej osobie dobrą ścieżkę kariery. Badania udowodniły, że osoby oceniane wysoko w takich kwestionariuszach osiągają bardzo szybko sukces zawodowy. W grupie takich pracowników znajduje się nawet osoby na kierownicze stanowiska. Nowa krew w kierownictwie to świeże spojrzenie na panujące tam systemy, które mogą okazać się niewłaściwe, albo zwyczajnie mogą łatwo być poddane modernizacji. Najnowsze badania udowodniły, że młoda osoba w kierownictwie podnosi wydajność pracy, ponieważ motywuje pozostałych ludzi do zwiększonego wysiłku w celu osiągnięcia celu.