Wiele dużych spółek potrzebuje co najmniej kilku pracowników do działu księgowego – przykładowo kogoś, kto będzie zajmować się wyłącznie fakturami

Wielkie spółki z reguły zatrudniają dużą grupę pracowników. W takiej sytuacji nie wystarczy jedna pani księgowa, która w tym samy czasie obrabiałaby też sprawy związane z HR-em.

Jest nazbyt wiele zadań, by podołała im jedna osoba.
Wyposażenie

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

szkolenia

Autor: KSAF AGH Krakowska Studencka Agencja Fotograficzna AGH
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli firma jest ogromna to posiada profesjonalny dział księgowości i osobny dział HR. W księgowości potrzeba stale przynajmniej kilku rąk do pracy. Zwykle w pokoju jest cisza, gdyż trzeba skoncentrować się nad cyframi.

Jeżeli ten wątek jest dla Ciebie interesujący, to kliknij tutaj – to oryginalna wiadomość (http://mastereducator.pl/), która także zawiera intrygujące dane.

W wielu firmach mają takie stanowisko pracy jak fakturzysta. Jest to zwykle pani, która jest odpowiedzialna za wystawianie faktur i wpisywanie ich do systemu. Powinna także wprowadza korekty. Jeśli zaistnieje taka potrzeba, to na polecenie przełożonego jest zobligowana robić przeróżnego typu raporty. Raz na jakiś czas musi także rozliczać stany magazynowe i planować dostawy na podstawie statystyk z poprzednich miesięcy. Osoba, pracująca jako fakturzysta, musi być bardzo rzetelna i precyzyjna. Nie może niczego odkładać na następny dzień. Powinna lubić porządek, żeby również w liczbach panował u niej ład. Stanowisko wymaga samodyscypliny, ponieważ za masę spraw odpowiada się bezpośrednio. Dla ludzi bardzo energicznych może być zbytnio monotonna, wobec czego z reguły sprawdzają się tu osoby ciche oraz niekonfliktowe.

Tego rodzaju zajęcie są w stanie wykonywać też osoby na wózkach, ponieważ jest to praca przy biurku. Nie wymaga to jakiegoś wysiłku fizycznego czy wyjeżdżania do kontrahentów.