Z jakich powodów decydujemy się na naukę języków obcych, chociaż czasami bywa to związane z wieloma wyrzeczeniami

Poliglota to mężczyzna, który potrafi władać co najmniej kilkoma językami. Dzisiaj już coraz rzadziej słyszy się o takich ludziach, którzy posiadają niepowtarzalny dar do nauki języków. Większości z nas nauka zaledwie jednego języka zazwyczaj przychodzi z dużym trudem i kojarzy się przede wszystkim z pamięciówką.

zajęcia

Autor: Col Ford and Natasha de Vere
Źródło: http://www.flickr.com
Co prawda dzięki specjalnym aplikacjom komputerowym o wiele prościej i przyjemniej można się kształcić, co jednak w żadnym razie nie zwalnia żadnej osoby z konieczności włożenia w naukę wysiłku i to czasem całkiem dużego. I co gorsza, nierzadko należy się dokształcać również z przymusu.
W naukę języków innych państw inwestują przede wszystkim osoby niepełnoletnie. Okres dorastania to doskonały moment na pozyskiwanie wiedzy, ponieważ wtedy zapamiętuje się lepiej i na dłużej. A dodatkowo młodzi faceci i młode kobiety mają już w miarę określone plany zawodowe i świetnie wiedzą, że bez języków obcych w nowoczesnej rzeczywistości ani rusz. Z tej przyczyny szkoła języka włoskiego bywa tym miejscem, które odwiedzają regularnie, czyli zazwyczaj raz bądź dwa razy w tygodniu.
Języków obcych muszą uczyć się także kapitaliści, którzy robią międzynarodową karierę i chcąc nie chcąc uczą się niemieckiego albo portugalskiego, a może nawet podstaw chińskiego. Wszytko po to, aby z zagranicznymi wspólnikami prowadzić konwersacje w ich rodzimym języku. Dla ludzi przedsiębiorczych nie ma rzeczy nie do zrealizowania, więc jeśli tylko wymagają tego życiowe sytuacje, nie wahają się zbyt długo, tylko wpisują w internet odpowiednią frazę, np. język włoski Warszawa i błyskawicznie znajdują odpowiednie adresy. Interesujące dane dla zaciekawionych: .

prezentacja

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Zupełnie osobną podgrupę stanowią te białogłowe, które pragną urzeczywistniać swoje życiowe ambicje. Szczególnie trzeba tutaj mieć na uwadze damy po sześćdziesiątce, które są na emeryturze i mają wystarczająco wiele czasu oraz pieniędzy, żeby uiścić czesne. Szkoła języka włoskiego staje się także miejscem, gdzie można spotkać ciekawym ludzi i nawiązać nowe kontakty. Tutaj nauka (certyfikacja DiSC) nie musi już łączyć się z obowiązkiem, ale staje się rewelacyjną alternatywą dla poobiedniego siedzenia przed monitorem notebooka. A poza tym tego rodzaju zajęcia, identycznie jak rozwiązywanie krzyżówek, poprawiają koncentrację, co w przypadku osób starszych ma bardzo duże znaczenie.