Co to jest NewConnect? Jak wejść na taki rynek? Jakie formalności trzeba wypełnić?

NewConnect to rynek akcji, jaki jest dość alternatywny. Prowadzony jest przez Giełdę Papierów Wartościowych. Daje możliwość finansowania firmom właśnie powstającym jak i firmom o innowacyjnych pomysłach istniejącym już jakiś czas. Często spotykane sektory NewConnect to nowe technologie w IT, mediach elektronicznych jak i alternatywnych źródłach energii. W jaki sposób wejść na ten rynek?

firma - obrazeczek

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com

Wejście na NewConnect wiąże się z paroma krokami, jakie trzeba wykonać. Na początek należy przygotować cały biznesplan. Pokazać w nim osiągnięcia spółki, rozliczyć wszelkie koszty wiążące się z potrzebnym na różne przedsięwzięcia kapitałem. Z dobrze przedstawionym biznesplanem można śmiało brać udział w rozmowach odnośnie możliwego wejścia na NewConnect.

Jeżeli jesteś zdania, że odnajdziesz interesujące treści w sieci, to przejdź do omawianego problemu oraz kliknij w odnośnik znajdujący się tu.

Dowiedz się więcej: Prometeia Capital.

Dobrze jest skorzystać ze wsparcia osób czy też instytucji, jakie są w stanie dać nam dobre rady, jeżeli chodzi o przyszły debiut. Poza tym pomogą też często przez pewien czas od wejścia na giełdę. Taką nieocenioną pomocą jest na pewno autoryzowany firma (polecamy https://www.forsel.pl/kredyty-dla-firm/kredyt-obrotowy) NewConnect. Warto przejrzeć jak wyglądają oferty różnych doradców. Jest ich w tej chwili na rynku mniej więcej setka. Z tego względu nie wybierajmy pierwszego lepszego – godni polecenia autoryzowani doradcy newconnect. W charakterze doradców występują często kancelarie, instytucje finansowe czy doradcy finansowi. Należy mieć świadomość, iż taki autoryzowany doradca NewConnect nie za każdym razem może zgodzić się na współpracę z nami. Musi wierzyć w nasz pomysł na biznes. Następnie musimy zdecydować czy oferta firmy ma być prywatna czy publiczna. Prywatna kierowana jest do kierowana jest do poniżej setki inwestorów, oprócz tego w tym wypadku procedura jest z pewnością bardziej prosta.

Dobrze jest pomyśleć nad współpracą z agencją PR. Pomogą nam oni wypromować nasz pomysł w mediach, jak też w gronie potencjalnych inwestorów. Przygotować trzeba też parę dokumentów. Pomóc przy tym może autoryzowany doradca. Chodzi o miedzy innymi dokument dopuszczeniowy, jak również bardzo duży prospekt emisyjny. Trzeba też miedzy innymi wiedzieć o tym, że nasza firma musi być spółką akcyjną, jeżeli takową nie jest to trzeba ją przekształcić. W dalszej kolejności trzeba podpisać kontrakt z Animatorem Rynku lub Market Markerem. Zadba on o płynność w obrocie akcjami naszej firmy. Do Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych należy wystąpić o zarejestrowanie akcji, a do Giełdy Papierów Wartościowych wystosować wniosek o wprowadzenie naszych akcji na rynek. Nadszedł czas na zadebiutowanie na giełdzie. To jednak dopiero rozpoczęcie drogi. Trzeba znaleźć się w tej innej, dość odmiennej rzeczywistości. Czytaj więcej na .