Co to jest OCR i jak ta technologia może przyczyniać się do dużej redukcji kosztów utrzymania księgowości?

Wielkie skoroszyty, w jakich będące w księgowości pracownice przechowują setki, jeśli nie tysiące starych faktur na szczęście przechodzą powoli w zapomnienie.
Jest tak z tego powodu, że rozwój techniki, który ma miejsce obecnie dosłownie przy nas zezwala nam do produkowanie urządzeń, które w wyjątkowy sposób powodują, że wykonywanie powszednich czynności okazuje się łatwiejsze oraz przyjemniejsze.

odnośnik do strony

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Przykładowo jednym z tzw. urządzeń peryferyjnych, które można dołączyć do np. laptopa jest skaner, dzięki jakiemu można by szybko poniekąd „przenieść” zawartość każdej kartki do komputera. Zakres wykorzystania tej techniki jest ogromny, jednak w opisywanym poniżej kontekście czynności o nazwie digitalizacja faktur, sposób taki może przyczynić się do widocznego obniżenia cen prowadzenia księgowości. Technologię elektronicznego rozpoznawania liter można by użyć, aby mieć dostęp do komputerowego magazynu dokumentacji.
firma

Autor: Henrik Mayor
Źródło: http://www.flickr.com
Aby było to możliwe, na komputerze, do którego przyłączony jest skaner, musi zostać jeszcze zainstalowane oprogramowanie rozpoznające pismo ręczne, jak i maszynowe. W ten sposób nie ma już konieczności manualnego przepisywania tekstów do komputera, zresztą w taki sposób nie przenieślibyśmy żadnych podpisów czy pieczątek. Oczywiście można w ten sposób archiwizować nie tylko faktury, ale także wszystkie pozostałe archiwalne dokumenty.

Powinni to robić jedynie specjaliści, gdyż w przypadku starych dokumentów, należy niezwykle troszczyć się o ostrożność.

Czy ten artykuł Cię zafascynował? W takim razie sprawdź odmienny pełny raport (https://szukasz-pracy.pl/kierowca-samochodow-ciezarowych-ce95/), który również zawiera absorbujące materiały.

Warto także wspomnieć, że digitalizacja faktur zezwala na zredukowanie kosztów archiwizacji nawet do 50 procent.