Co zrobić na wypadek kłopotów za granicą? Z czym trzeba się liczyć? Sprawdź na ten temat więcej

Przebywając za granicą dajmy na to na wakacjach czasem zdarzają się sytuacje, których niestety nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Nie zakładamy oczywiście przed wyjazdem, że spotka nas coś złego. Natomiast i tak często wykupujemy ubezpieczenie zdrowotne na wypadek choroby lub jakiegoś wypadku, w związku z którym potrzebna będzie nam pomoc lekarska. Co z innego rodzaju możliwościami? Jak zachować się w razie zagrożeń?

Mało kto myśli o tym, iż za granicą może zostać aresztowany albo też zatrzymany w związku z jakimś wydarzeniem przez policję. W takim wypadku musimy skontaktować się z konsulem swojego państwa. Jego interwencja spowoduje, iż będziemy potraktowani tak sami jak obywatele kraju, w którym się znajdujemy. Konsul też powiadomi naszych bliskich o zatrzymaniu. Powinien też być w stanie otrzymać od miejscowych władz informacje na temat powodów naszego zatrzymania jak również możliwej karze, która grozi za ten czyn. Powinien również zdobyć informacje na temat czasu trwania całej procedury oraz o zasadach zwolnienia. Przydatna będzie też lista adwokatów.

Jeśli znalezione przez Ciebie tu materiały są zbyt skąpe, to ta wyczerpująca treść (www.malesapd.pl/) być może będzie warta Twojej uwagi.

Gdy na przykład jesteśmy na terenie Niemiec to powinniśmy otrzymać od konsula listę na temat tego, którzy adwokaci Niemcy będą nam mogli tu pomóc.

Dokumenty

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

W ogóle na wypadek bardzo wielu nieprzyjemnych sytuacji, które mogą spotkać nas za granicą konsul naszego państwa będzie właściwą osobą, do której możemy się zwrócić. Tak dzieje się właśnie jak zgubimy, lub też ktoś ukradnie nam paszport. W takim wypadku służby dyplomatyczne naszego kraju potwierdzą naszą tożsamość i wydadzą nam nowy dokument.

Na wypadek kradzieży czy napadu najpierw informujemy tutejszą policję jak i pogotowie, rzecz jasna jeżeli odnieśliśmy jakieś obrażenia. Musimy koniecznie spisać sobie numery alarmowe, jakie obowiązują w danym kraju. Później powinniśmy skontaktować się z odpowiednią dla swojego kraju placówką dyplomatyczną. Konsul, albo ambasador pomogą nam się skontaktować z bliskimi, którzy będą nam mogli przesłać potrzebne środki finansowe z Polski .

Chcesz zapoznać się z nowymi intrygującymi postami na podobny temat? Nie ma problemu. Wejdź na hiperłącze do witryny (https://www.adwokat-horyza.pl/) i czytaj bez ograniczeń.

Gdy nie będzie możliwości zdobycia takich pieniędzy, konsul może wypłacić pewne środki, jakie pozwolą powrócić do kraju. W tej sytuacji musimy zobowiązać się, że zwrócimy taką pożyczkę kiedy powrócimy do kraju. Jednak tego typu wypłaty środków przez placówki dyplomatyczne mają miejsce tylko w szczególnych okolicznościach. Najczęściej jest możliwość przesłania środków z Polski za pośrednictwem banku. Ewentualne pożyczki od konsulatów zdarzają się gdy w danym kraju jest problem z dostępnością placówek banku.