Codzienne decyzje oszczędnościowe, czyli czy oszczędzanie jest skomplikowane?

Oszczędzanie jest skomplikowane a także niekomfortowe – to najczęstsze argumenty, jakie słyszę od osób, które interpretują mi z jakiej przyczyny nie liczą się z pieniążkami.

sieć

Autor: Patrick Bombaert
Źródło: http://www.flickr.com
Czy to prawda? Troszkę tak, bo szczędzenie nastręcza systematyczności, ale jednocześnie uważam, iż jest ono o wiele prostsze aniżeli zarządzanie zaoszczędzonymi pieniędzmi. Spis sprawunków. Jak wiele to razy zdarzyło Ci się wybrać się na sprawunki spożywcze bez spisu? Każdy ma takie coś za sobą. Efekt to przeważnie sporo niepotrzebnych towarów oraz brak tych, które będą pomocne od ręki. Korzystniej zaplanować z grubsza, co będzie gotowane w ciągu najbliższych dób jak też przyszykować spis.

Interesujesz się owym tematem? Czytaj zatem dalej jednolity plik kontrolny o tym wątku w nowym wpisie, który dla Ciebie opracowaliśmy. Sądzimy, że Ci się podoba.

Wówczas nic się nie zapomni, zaś gotowanie będzie miłe, szybkie i tanie, bez dodatkowych wyjść do sklepu po brakujący komponent.

ekonomia

Autor: Gage Skidmore
Źródło: http://www.flickr.com
stos dokumentów w pudełku

Autor: Andrea DG
Źródło: http://www.flickr.com
Posiłki w restauracjach. Unikaj zamawiania trunku – wina czy drinków. Z reguły 2 lampki wina kosztują w restauracji tyle, co cała butelka w markecie! Selekcjonuj także te z restauracji, które oferują szwedzki bufet we wskazanej cenie – wtenczas możemy spróbować różnych potraw, płacąc mniej niż przy zamawianiu ich osobno. Szukaj też w sieci kuponów zniżkowych – może w Twoim mieście otworzył się jakiś atrakcyjny lokal, którego nie znasz, a który oferuje apetyczne jadło w przystępnej cenie? Każdemu może się przydarzyć finansowy dołek.

Co wtedy? Na pewno nie wpadaj w panikę. Jeśli wiesz, iż wkrótce czeka Cię pewny przypływ gotówki, fajną sprawą w wypadku chwilowego zastoju pieniężnego jest pożyczka pozabankowa Credit.