Consulting i coaching – sprawdzone rozwiązania i usługi dla firm

W naszym niedługim tekście omawiamy zagadnienia z dziedziny biznesu, które są popularne w obecnym czasie. Musi poznać je każdy manager planujący osiągnąć sukces w teraźniejszym, trudnym gospodarczo świecie. Namawiamy do czytania.

ConsultingTo pomoce dla biznesu, które opierają się na tym, że firma zatrudnia niezależną agencję consultingową, która deleguje zespół specjalistów w celu przeprowadzenia skrupulatnej oceny ogólnej formy przedsiębiorstwa. Tacy analitycy poszukują mankamentów firmy i doradzają, jak zminimalizować błędy i usprawnić działanie.

Jeśli interesuje Cię prezentowane zagadnienie, to obejrzyj więcej, a na pewno uzyskasz wiele interesujących danych na ten temat.

praca w grupie

Źródło: flickr.com

Zazwyczaj ich robota prezentuje się tak, że najpierw gromadzą materiały (chociażby na temat takich aspektów, jak zarządzanie procesami w firmie), konsultują się z pracownikami, analizują finanse przedsiębiorstwa, a następnie spisują rzetelny raport, w którym umieszczają wszelkie możliwe usterki oraz propozycje ich zniwelowania. Prawidłowo prowadzony konsulting może wyzwolić przedsiębiorstwo nawet z największych tarapatów finansowych.

CoachingPolega na tym, że agencja oddaje do dyspozycji jednego (bądź zespół) fachowca (który ukończył edukację, jaką zapewnia polecana szkoła coachingu) który ma za zadanie motywowanie i podsuwanie korzystnych zmian jednemu pracownikowi kadry, na przykład managerowi, który kieruje dużym zespołem kadrowym i powinien cechować się pewnymi ważnymi właściwościami – zajęcia z coachingu. Zanim mentor rozpocznie pracowanie nad człowiekiem musi przez jakiś czas zbierać materiały o osobie – np. jak daje sobie radę z pracą, taką, jak zarządzanie zmianą lub czy prawidłowo traktuje swoich podwładnych. Potem przez długi czas przeprowadza z pracownikiem specjalne zajęcia. Rezultat takiego trenowania może być wspaniały – a jak się mawia, w firmie kluczowa jest dynamiczna kadra (polecany adres).

Nie da się ukryć, że tego rodzaju usługi niosą wiele dobrodziejstw firmie. Jeżeli szukasz sprawdzonych agencji zewnętrznych, do Google wstaw frazę „szkolenia Kaizen”.