Kto to jest aktuariusz, w jakim miejscu on może pracować i jakie mógłby posiadać wykształcenie?

Większość społeczeństwa nie napotkała się ani razu z reprezentantem tego typu zawodu jak aktuariusz. Powinien on posiadać wiedzę m.in. z przedziału matematyki finansowej, statystyki czy rachunkowości ubezpieczeniowej.

Read More …

Kupno nieruchomości – które kwestie w pierwszej kolejności warto jest mieć na uwadze

żeby zakup okazał się satysfakcjonującą inwestycją?
Zakupienie domu lub mieszkania to obecnie faktycznie dosyć poważna inwestycja, wobec tego bez względu na indywidualną sytuację, przede wszystkim należy ją możliwie jak najdokładniej przemyśleć.

Read More …

Kursy BHP – czyli, jak dużo trzeba przejść by stać się BHP-owcem?

Osoba, zajmująca się obszarem działań BHP wbrew pozorom aby uczyć tego innych osób, w ogóle nie ma aż tak prostej drogi do przejścia, jakby się miało możliwość wydawać. Uczęszczanie na przeróżne kursy, szkolenie się w tym dokładnym kierunku bez zwykłego ukończenia konkretnej uczelni, bywa tak naprawdę bardzo niedobrym pomysłem, albowiem samo przeszkolenie – nawet i nie wiadomo ile razy przechodzone, nie daje nam uprawnień, by uczyć tego innych.
By mieć możliwość przeprowadzić profesjonalny kurs bhp, powinniśmy posiadać elementarną wiedzę na ów temat, którą niestety nie dostaniemy jedynie po tym, jak sami przejdziemy taki szkolenie.

Read More …

Kredycik przeznaczony dla przedsiębiorstw – czyli, jak kolejna oferta ściga następną

Czy może posiadasz firmę, albo pragniesz w najbardziej bliskim okresie taką założyć? Jeśli tak, to z pewnością natrafiłeś, lub w przyszłości trafisz na pewnego typu problem – a ów problem jest to problemik odwieczny każdziutkiego człowieka – brak, lub najzwyczajniej nazbyt mało pieniążków.

Read More …

Ubezpieczenia publiczne jako system świadczeń pieniężnych i rzeczowych

Ubezpieczenia publiczne to system świadczeń finansowych i rzeczowych przysługujących pracującym i ich rodzinom w razie choroby, niezdatności do pracy, zgonu, lub macierzyństwa.

Read More …

Czym są fundusze inwestycyjne otwarte?

W gospodarce światowej egzystencjonują od ponad stu lat. Są jednym z głównych fundamentów rynku. Mowa tutaj o funduszach inwestycyjnych, które są ideą wspólnego inwestowania przeznaczonej dla osób zarządzających małą kwotą pieniężną.

Read More …

Teraz PIT można rozliczać naprawdę komfortowo oraz szybko, dlatego nie wahaj się zastosować aplikacji do rozliczeń

Każdy podatnik jest zobowiązany, aby rozliczyć swój podatek, nadchodzi na to chwila z początkiem każdego roku. Nieraz zdarza się tak, że podatnicy odsuwają tę kwestię na ostatni moment, tymczasem nie trzeba się bać składania deklaracji i sporządzenia dokumentów, gdyż to naprawdę proste i wygodne.

Read More …

Masz swoją firmę? Planujesz nabyć auto? Dowiedz się, co musisz wiedzieć o leasingu samochodów.

Jeżeli prowadzisz swoją firmę i zamierzasz nabyć samochód koniecznie przeczytaj poniższy tekst.
Leasing – co to takiego?
Leasing to forma dzierżawy. Jeśli zdecydujesz się na leasing, samochód nie stanie się Twą własnością. Będziesz jedynie jego użytkownikiem.

Read More …

Życie płata bardzo dużomnóstwo niespodzianek

W gruncie rzeczy w żadnej chwili, nawet jeśli wszystko układa się nadzwyczaj dobrze nie mamy gwarancji, że taki stan zostanie z nami na zawsze.
Lubimy poczucie bezpieczeństwa, z tej przyczyny ochoczo wykupujemy wszystkie proponowane nam ubezpieczenia.

Read More …

Zakładanie własnej firmy jako nietrudny proces

Zajęcie na etacie jest dla każdego pozycją pewną. Pracownik nie ponosi ryzyka związanego z pozyskaniem zleceń, lub stratą majątku. To także sposobność wykorzystania płatnego urlopu.

Read More …

Promocja produktów za pośrednictwem telebimu coraz bardziej powszechna w przestrzeniach miejskich

W dzisiejszych czasach skuteczne dotarcie do nowych nabywców nabiera bardzo istotnego znaczenia. Czasy kiedy kupujący trzymali się jednej placówki już minęły – w zinformatyzowanym świecie znalezienie lepszej oferty jest bardzo łatwe.

Read More …

Agencje pracy zdobywają coraz większe uznanie wszystkich szukających zatrudnienia

Jeszcze do niedawna proces zatrudniania wyglądał w taki sposób, że poszukujący pracy idzie do działu kadr zakładu pracy, gdzie ma zamiar pracować i zostawia na miejscu CV wraz z listem motywacyjnym.

Read More …

Grudzień wydaje się być już takim okresem, gdy zaczynamy powoli myśleć o rozliczeniu z Urzędem Skarbowym, które czeka nas najpóźniej w marcu

Każdy rodak, który zarabia jest zmuszony rozliczać się z Urzędem Skarbowym. Nie jest to nazbyt miłe. Mało kto kocha wypełniać formularze i sumować różne tabelki.

Read More …

Wydawanie pieniędzy i sposoby na śledzenie dynamicznych zmian budżetu rodzinnego

Zdaje się, że najprościej w życiu idzie wydawanie pieniędzy. Bywa to czasami niezwykle zgubne, dlatego warto pomyśleć, w jaki sposób uniknąć finansowej katastrofy.
Zwykle już zawczasu wiemy na co wydamy zarobione pieniądze.

Read More …