Czy istnieje opcja bycia właścicielem konta bankowego bez obowiązkowych opłat?

Rachunek w placówce bankowej
Dziś jest tak ogromna konkurencja wśród placówek bankowych, że trzeba naprawdę dobrej oferty, by przyciągnąć klienta. Tak, więc banki ciągle się starają. Do swych ofert dorzucili opcje: konto bankowe bez opłat. Możemy powiedzieć, że we wszystkich bankach śmiało można pytać o tego typu konto. Zdarza się, że są koszty ukryte i rachunek bankowy bez opłat jest jedynie w nazwie, ale to jest zależne od tego, do którego banku pójdziemy. Musimy pamiętać, że jeżeli nie widzi się nam propozycja którejś placówki bankowej, to zawsze możemy ruszyć gdzie indziej. W dzisiejszych czasach w każdym mniejszym i większym mieście jest parę banków. Sprawdźmy ich ofertą i dopiero podejmujmy decyzje. Nie róbmy czegoś pod wpływem intuicyjnego przeczucia. Wiemy, że konto da się łatwo zlikwidować, ale w każdym miejscu trzeba zmieniać informacje związaną z numerem konta bankowego. A jest to dość kłopotliwe, zwłaszcza, że numery kont w naszym kraju są bardzo długie. Poza tym musimy na nowo robić zlecenia stałe. Tak, więc dobrze się zastanówmy, która propozycja związana z kontem będzie dla nas tą najlepszą. Wypłacić pieniądze można wszędzie

Gotówka na opłaty

Autor: eFile.com
Źródło: http://www.flickr.com
Nie dziwi nas to, że są bezpłatne konta bankowe bez opłat, ale, jeżeli chodzi o bezpłatne bankomaty, to często bywamy tym zaskoczeni. Wiemy, że mamy darmowe bankomaty, ale jedynie te, które należą do banku, w którym mamy konto.

O problemach dotyczących różnych kwestii dowiedzieć się możemy z internetu. Wtedy wystarczy przeczytać artykuł o omawianym zagadnieniu oraz przedstawić szczegóły.

Za wypłacanie środków z pozostałych bankomatów musimy płacić prowizje. Jednak są takie banki, które pozwalają na korzystanie ze wszystkich bankomatów za darmo. To bardzo dobra opcja zwłaszcza, jeśli często wypłacamy racie (zobacz dalsze informacje) z bankomatów. Oczywiście korzystniej byłoby gdyby parę lat temu ta opcja była bardziej powszechna, bo dziś w większości sklepów po prostu możemy dokonać płatności kartą, a pieniądze z bankomatów wybieramy rzadziej niż to było jeszcze jakieś pięć lat temu. Dziś bez karty kredytowej ciężko funkcjonować. Trzeba nosić przy sobie ten plastik, by wybrać pieniądze z bankomatu, czy na przykład zapłacić w supermarkecie. To bardzo duże ułatwienie, kiedy nie chcemy mieć przy sobie zbyt dużo pieniędzy. A gdy bank zdecydował, że do danego konta każdy bankomat jest bezpłatny to nadal przyciąga cała masę klientów, zwłaszcza dla tych, którzy dużo jeżdżą i nie lubią w nieznanej miejscowości znajdować bankomatu należącego do konkretnej placówki.