Czy opłaca się założyć własną firmę?

Chcesz założyć firmę? Spotykasz swojego znajomego z czasów studenckich i pytasz, czy warto to zrobić. On potwierdza twierdząc, iż nie ma się czego bać, że mniej zdolni od niego próbowali i im się udawało, że powinniśmy w końcu przejść na swoje, aby się dorobić. Słuchałeś tego uważnie przytakując, lecz gdzieś z tyłu głowy kołatała Ci myśl: czy aby na sto procent? To istotne, czy założenie i prowadzenie firmy w warunkach polskich to naprawdę prosta sprawa.

Umowa biznesowa

Autor: Startup Registry
Źródło: http://www.flickr.com

Oczywiście, odpowiedzą chórem Ci, którym się udało. Przecież założenie działalności gospodarczej nie trwa tak długo jak kiedyś, prościej jest aktualnie się zareklamować, poza reklama (stojaki na plakaty) standardową, jesteś w stanie zainwestować w coś bardziej korzystnego, przykładowo w szyldy 3d czy panele przednie, możesz aktywnie reklamować się w Internecie i docierać do większej ilości potencjalnych klientów, szczególnie, że teraz łatwiej niż kiedyś, dotrzeć do naszego najlepszego klienta.

Wręcz przeciwnie, wtrącają się do dyskusji Ci, którym się nie powiodło. Założyć firmę może i prosta rzecz, ale to wszystko, dalej już jest tylko coraz gorzej. Nie dość, że prowadzenie przedsiębiorstwa to wysokie wydatki, to jeszcze ciągłe kontrole, analizowanie, traktowanie właściciela firmy, jak złodzieja. Zły to klimat, nie dziwie się, że tylu młodych ludzi wyjeżdża na Zachód.

Ten dwugłos w kwestii prowadzenia firmy nie jest niczym odkrywczym i dziwnym. od zawsze bowiem zjawia się ktoś „za” i „przeciw”. Najbardziej istotne to jednakże wypośrodkować opinie, by zdobyć jak najbardziej bezstronną opinię. A gdy to zrobimy może nam się pokazać dosyć bliski prawdy obraz. Tak więc, jak to naprawdę jest z tym prowadzeniem firmy w naszych polskich warunkach? Zgadzając się z nastawionymi pozytywnie musimy potwierdzić, iż jest lepiej jeśli mówimy o założeniu i prowadzeniu własnej działalności gospodarczej, jednakże inne zmiany są zbyt wolne i jakby niechętnie.

Jeśli zafascynował Cię ten tekst, to odwiedź www kalkulator chorobowego a tam oczekują na Ciebie wiadomości godne zainteresowania. Zobacz je – będziesz bardzo zadowolony.

Mimo zapewnień, iż będzie lepiej nie udaje się od lat zmniejszyć kosztów pracy, przez co firmy niechętnie oferują umowę o pracę. W zamian oferują umowy o dzieło, czyli tak zwane „śmieciówki”, jakie nic nie oferują – ani emerytury, ani składki zdrowotnej. Niestety, w wielu przypadkach ciężko się dziwić właścicielom firm, ponieważ opłacanie każdego pracownika pociąga za sobą niezwykle duże koszty, zwłaszcza, że wiele zadań można zlecać na zasadzie: jest zadanie – jest zlecenie, tak więc niepotrzebny jest stały pracownik, za którego stale musimy odprowadzać składki.