Czy pięciogwiazdkowe hotele to chodliwe lokalizacje pracy?

Turystyka i hotelarstwo to wiąż nieustannie rosnący rynek. Na rozwój turystyki na świecie składa się wiele czynników. Po pierwsze bogacenie się społeczeństwa i coraz bardziej ruchomy styl życia. Każdy, kto dysponuje oszczędnościami chętnie wyjdą je na wczasy, najlepiej za granicę. Faktem jest, że kryzys mocno dotknął tę branżę, jednak od kilku miesięcy widać wyraźnie poprawę sytuacji.

Żeby zrobić pewną karierę w hotelarstwie powinno się nieustanne dokształcać ,a także nadążać za najświeższymi trendami w branży. Przede wszystkim jeśli chcemy pracować w hotelu, musimy uczyć się języków obcych. Obowiązkowy język do opanowania to naturalnie angielski, jednak równie pożądany jest niemiecki. Poza tym ważne są umiejętności menadżerskie. Jednakże także tutaj trzeba się przejść przez wszystkie szczeble kariery i szczegółowo poznać, jak działa hotel.

Niestety nawet profesjonalne studia hotelarstwo nie zastąpią praktyki, stąd też warto zapoznać z różnorodną ofertą szkół jak , zanim zdecydujemy, do której chcielibyśmy uczęszczać. W tym wypadku prawie wszystko zależy od poziomu nauczycieli, którzy są zobowiązani do przekazywania

Małżeństwo siedzące na sofie

Autor: Roman Boed
Źródło: http://www.flickr.com

głównie wiedzy praktycznej. Niestety wielokrotnie zdarza się, że poziom edukacji w szkołach hotelarskich jest niski. Wtedy studenci, którzy przychodzą na praktyki muszą zderzyć się z rzeczywistością i prędko odkrywają, że brakuje im podstawowej wiedzy o tym, jak wypełnić formularz na recepcji bądź też jak rozliczyć imprezę firmową. Często nauczyciele nie potrafią obsługiwać najnowszych programów, jak również nie znają obowiązujących procedur, których wymaga nowoczesne hotelarstwo. Obecny wizerunek szkół hotelarskich nie jest pozytywny, stąd też nim zdecydujemy się na jedną z nich, należy wcześniej zebrać możliwie jak najwięcej opinii o danej uczelni. Jeśli chcemy wybrać studia turystyczne, również trzeba zwrócić uwagę na kilka elementów.

Modny kierunek turystyka i rekreacja powinien solidnie przygotowywać swoich studentów do pracy (Szukasz pracy? Rzuć okiem na stanowiska – oferty pracy poznań) w dużych hotelach, a także w usługach turystycznych, przykładowo ośrodkach SPA, większych centrach biznesowych czy biurach podróży. Podczas praktyk studenci zdobywają cenne doświadczenie w hotelach w kraju i za granicą. Poza tym poznają zasady funkcjonowania dobrze prosperujących przedsiębiorstw turystycznych, zdobywają wiedzę w zakresie geografii, a także zarządzania.