Czy warto dziś mieć wyższe wykształcenie?

W dzisiejszych czasach nie brakuje ludzi z wyższym wykształceniem. Sporadycznie słyszy się, że w Polsce mamy znacznie więcej ludzi z dyplomem, niż w innych krajach Unii Europejskiej. Okazuje się jednak, że nie jest to do końca prawda – rzeczywista sytuacja jest mniej optymistyczna.

W Polsce obecnie mamy około trzydzieści dziewięć procent osób z dyplomem wyższej uczelni. Na tle Europy nie jest to nic nadzwyczajnego. W innych państwach zdarza się, że połowa ludności posiada wykształcenie wyższe. Przykładem może być tutaj Irlandia, gdzie współczynnik ten wynosi 51 procent.

timberworks

Autor: Ghelamco
Źródło: Ghelamco

Mimo to w Polsce również dochodzi dzisiaj do sytuacji, że pracowników umysłowych jest o wiele więcej niż robotników fizycznych.

Zajrzyj do serwisu twórcy (http://dziendobry.tvn.pl/a/jak-dziala-program-oddluzeniowy-ulga-od-dlugu), jeżeli zaintrygowały Cię wiadomości podane w tym poście. Tam otrzymasz o wiele więcej szczegółów.

W Polsce często osoba z dyplomem wyższej uczelni ma o wiele mniejsze szanse otrzymania dobrej pracy, niż osoba pracująca fizycznie. Dość nieciekawie jest wśród absolwentów studiów humanistycznych. Na bezrobociu jest wielu filologów, historyków, socjologów. W przypadku, gdy uda im się dostać pracę, często jest to zajęcie nieopłacalne, nierzadko zupełnie niezwiązana z ukończonym kierunkiem studiów.

Liczni socjologowie pracują na infolinii, czy w innych branżach tego rodzaju, gdzie nie można wykorzystać nabytej podczas studiów wiedzy.

Czy inne tego typu treści dotyczące poruszanej tutaj sprawy byłyby dla Ciebie wartościowe? Jeśli tak, kliknij ten link – to wiarygodne omówienie.

W takiej sytuacji ciężko wykonywanie zawodu na najwyższym poziomie. Osoby w takich sytuacjach z reguły nie lubią wykonywanego zawodu. Źródło

Polska jest krajem, gdzie dużo lepiej żyją fachowcy. Wystarczy wyszukać w internecie hasło “praca spawacz” i zobaczyć jakie są zarobki w takich zawodach. Spawanie jest zwykle ciężką pracą, wymagającą wiele cierpliwości. Polega na miejscowym stopieniu materiału w celu ponownego połączenia jego części. Przy spawaniu zwykle daje się materiał dodatkowy, który jest spoiwem i wypełnia przestrzeń między spawanymi elementami. Proces ten wymaga wielu informacji z zakresu materiałoznawstwa, temperatury topnienia czy rozciągliwości różnych substancji. Jest bardzo dużo miejsc, gdzie można zrobić kurs spawania. Można zastanowić się nad zrobieniem takiego kursu, dużo łatwiej może być wówczas znaleźć dobrze płatną pracę. Osób posiadających konkretny fach w ręku cały czas brakuje na rynku pracy.