Czym jest wizualne identyfikacja?

Identyfikacja wizualna jest to całość symboliki używanej przez przedsiębiorstwo, a więc wszystko to, po czym możemy rozpoznać naszą firmę wizualnie jak kolory, logo itd.

Są to kolejne elementy, poprzez które konstruuje się zależności z otoczeniem.
Dysk SSD Torqx TRB

Autor: 4Press.pl
Źródło: 4Press.pl
Spójna identyfikacja wizualna Wrocław jest najistotniejszym elementem ogólnej identyfikacji, więcej o niej – Link. W skład jego wchodzą: nazwa firmy – winna nawiązywać do jej działalności, być jednoznaczna a także wyróżniać firmę na tle konkurencji. Tworzy się ją po przeprowadzeniu gruntownej analizy firmy, charakteru jej działalności.

Zamieszczony się w analogicznym serwisie wpis bez dwóch zdań też Cię zaintryguje – to wciągający wpis (http://www.studioprinter.pl/doskonaly-sposob-na-reklame-twojej-firmy-litery-przestrzenne.html/) mówiący o opisywanej kwestii.

Istotnym jest, aby nazwa nie zmieniała się. Logo jest to graficzne przedstawienie logotypów produktu, znaku firmowego jak też innych symboli lokowanych na opakowaniach produktów, w drukach firmy itd. tworzone poprzez zastosowanie koloru, formatu jak też kształtu symbolów, ich układu etc.

Druki firmowe to niezbędny fragment systemu identyfikacji wizualnej dbającej o własny wizerunek jednostki. To papier a także koperty firmowe, notatniki, wizytówki, identyfikatory pracowników itd. Pojedyncze elementy tych materiałów, tzn. papier, zawartość, kolorystyka powinny harmonizować z ogólnie uznanymi prawidłami systemu identyfikacji wizualnej. Elementem druków firmowych jest tzw. konstans przedsiębiorstwa, czyli sztywny układ graficzny znaku firmowego, pełnej nazwy i koniecznych danych o przedsiębiorstwie (adres, numer faksu, witryna www oraz adres e-mail). Wielkość wizytówki najlepiej dobrać do standardowego wizytownika. Kolorystyka wizytówki musi uwzględniać odcienie firmowe.

Typowe dane umieszczane na wizytówce to cała nazwa przedsiębiorstwa, logotyp, imię jak też nazwisko, stanowisko służbowe. Grafika na pojazdach Wrocław to kolejny element wizualnej identyfikacji przedsiębiorstwa – ofertę znajdziesz grafika na pojazdach, Wrocław – sprawdź ofertę .