Czym się zajmuje kierownik utrzymania ruchu? Jakiego typu musi mieć umiejętności, co musi umieć? O czym pamiętać?

Kierownik utrzymania ruchu ma naprawdę odpowiedzialną pracę, przede wszystkim jest odpowiedzialny za zagwarantowanie ciągłości funkcjonowania maszyn, ale także odpowiedniego ruchu linii produkcyjnej.

Tego rodzaju osoba zawsze wyszuka zatrudnienie w różnych produkcyjnych firmach, w których najważniejsze jest monitorowanie wykonania prac, dobre, niezakłócone działanie urządzeń.

Jeśli zaciekawił Cię nasz tekst, to przejdź na adres tej podstrony i tam znajdziesz dużo więcej rzetelnych wiadomości.

Powinien też tworzyć raporty pracowników o tym, jak wszystko się prezentuje oraz działa.

Kierownik utrzymania ruchu kreuje szereg powtarzalnych zadań, jakie przyczyniają się do bardziej udanej, bardziej efektywnej pracy. Można do nich zaliczyć zarządzanie podległym zespołem pracowników, jak również organizowanie pracy, kontrola jej wykonania. Ma sporą odpowiedzialność za podległy park maszynowy, monitoruje ponadto infrastrukturę techniczną, tworzy harmonogram przeglądów technicznych, tworzy plan naprawiania maszyn jak i linii produkcyjnych.
kierownik utrzymania ruchu

Autor: William Warby
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli pragniemy tak pracować, to musimy mieć wykształcenie techniczne wyższe, niewykluczone jednakże, że wystarczy nawet średnie, ale musi być techniczne. Identycznie konieczna jest wiedza na temat maszyn, które używane są w konkretnym przedsiębiorstwie, lecz również znajomość takich technicznych dziedzin, jak elektryka, pneumatyka czy mechanika.

Dobrze widziane jest także doświadczenie na stanowisku jaki ma związek z techniczną organizacją procesów produkcyjnych.

Oczywiście przydaje się także angielski, szczególnie w międzynarodowych przedsiębiorstwach.

Nie ociągaj się – najnowszy tekst już pojawił się na naszej stronie. Wejdź w wskazany link i tam znajdziesz masę dodatkowych informacji na temat naszego inspirującego zagadnienia.

Dobrze jak osoba na takim stanowisku może działać pod presją czasu oraz bez przerwy chce się rozwijać.