Czym zajmuje się osoba zatrudniona na stanowisku kierownik działu logistyki?

Jest bezpośrednim przełożonym działu, który specjalizuje się organizowaniem oraz koordynowaniem procesu zakupów na potrzeby przeprowadzania danej inwestycji. Zajmuje się on również doborem i organizacją współpracy z dostawcami.

kierownik działu logistyki

Autor: Moose.pl
Źródło: www.moose.pl

Kierownik działu logistyki koordynuje i nadzoruje działania personelu, który jest jemu podległy oraz prowadzi proces rekrutacyjny i organizuje pracownicze kursy. Jako osoba w najwyższym stopniu doświadczona w tym zakresie może decydować on w sprawach najważniejszych dla realizowania projektu i podtrzymuje kontakt z najbardziej istotnymi partnerami zakładu i pertraktuje warunki umów, które są zawierane. Najbardziej istotny wymóg, który stawiany jest ludziom zainteresowanym podjęciem takiej pracy jest konieczność posiadania wykształcenia wyższego, które pozyskali na wydziale ekonomicznym albo technicznym. Potencjalni Pracodawcy także zwracają znaczną uwagę na dotychczasowe doświadczenie zawodowe starających się o to stanowisko, które zdobyli w pracy na podobnym stanowisku. Od kandydatów potencjalni pracodawcy oczekują również umiejętności zarządzania ludzkim kapitałem i świadomości kosztowej oraz umiejętności w negocjowaniu oraz organizowania swego czasu zatrudnienia oraz swego miejsca pracy.
Praca kierownika sekcji logistyki skupiona jest głównie wokół wykonywania bardzo wielu czynności organizacyjnych oraz koordynacyjnych. Wiele z tych czynności odbywa się za pomocą laptopa. Średnie pensje na tym etacie to ok. 8000 zł brutto miesięcznie.

Jeżeli uważasz, że informacje opublikowane w niniejszym artykule są godne Twojego zainteresowania, kliknij tu – ten użyteczny link również Cię zaintryguje.

Osoba, która stara się o to stanowisko powinna cechować się umiejętnością zarządzania ludźmi, racjonalnością i powinna posiadać zdolności organizacyjne oraz analityczne.

Osoba taka musi być również rzetelna oraz powinna wyróżniać się przywódczymi cechami. Funkcjonować można w różnorodnych firmach i przedsiębiorstwach, które należą do różnych branż na rynku oraz różnorodnych sektorów.