Dlaczego branża IT cały czas szuka wielu pracowników, jaka jest wysokość wynagrodzeń w takich zawodach.

Jednym z najbardziej obecnie popularnych zawodów jest szeroko pojęty informatyk. Bardzo dobrze można to zresztą zobaczyć po ilości ofert, które się ukazują dla przedstawicieli tego zawodu. Tak naprawdę aktualnie informatyka jest tak rozbudowana, że różnych specjalizacji jest faktycznie sporo.

informatyk, programista

Autor: Southbank Centre
Źródło: http://www.flickr.com
W dalszym ciągu przeważnie mówi się o osobach z tej branży informatykami, lecz zajmują się one całkowicie odmiennymi zagadnieniami, posiadając coraz węższe specjalizacje. Oczywiście pracowniczy rynek dostosowuje się do takich trendów, co jest widoczne w ofertach. Właściciele firm nie szukają już osób, które umieją powierzchownie wszystko. Interesować ich raczej będą specjaliści w jednej konkretnej dziedzinie, oczywiście mający orientację w pozostałych zagadnieniach, lecz doskonale umiejący jedną rzecz. Zresztą obecnie rozmaitych technologii jest taka ilość, że nawet przy pełnym zaangażowaniu jedna osoba miałaby niewielkie szanse, aby nauczyć się wszystkiego. Po to m.in. firmy organizują hackathon, czyli konkurs dla programistów i informatyków, dzięki któremu testowane są konkretne umiejętności.

Dlatego też i sami pracownicy będą się w czymś specjalizować, stając się programistami, wdrożeniowcami czy testerami, i w tym chcą być jak najlepsi. Branża IT jest również jedną z lepiej płatnych branż ze średnimi zarobkami sporo przewyższającymi średnią krajową. Rzecz jasna bardzo dużo zależeć tu będzie od firmy, w jakiej ma się pracę, miejscowości i specjalizacji. W małych miasteczkach programista java zarobki rozpoczynają się od półtora tysiąca, ale już w Warszawie albo Krakowie będzie to przynajmniej dwa razy więcej.

programista

Autor: Berliner.Gazette
Źródło: http://www.flickr.com
W dużych miastach zainteresowanie takimi programistami bez przerwy wzrasta, tak więc rynek wymusza podnoszenie różnych dodatków i wynagrodzeń. Na wyższe pensje liczyć również mogą programiści baz danych, analitycy i wdrożeniowcy. W ich przypadku pensje w okolicy siedmiu czy ośmiu tysięcy są czymś zupełnie normalnym. Najwyższy poziom jeśli chodzi o wysokość pensji uzyskują kierownicy projektów i dyrektorzy działów. W ich przypadku kilkanaście tysięcy to pewien standard, ale będą także ponosić dużo więcej odpowiedzialności za to, czym się zajmują.

Sprawdź ten link – znajdziesz w tym serwisie pokrewne wiadomości, zatem to źródło (https://www.tuv.com/poland/pl/certyfikacja-wytw%C3%B3rc%C3%B3w-konstrukcji-metalowych-wed%C5%82ug-en-1090.html) tej tematyki zapewne też będzie godne polecenia.

Więcej na