Dlaczego oznaczenie hotelu jest tak ważne? O jakich sprawach warto w takiej kwestii pamiętać?

Każdy z hoteli powinien być oznaczony specjalnymi znakami, ażeby prościej było się w nim odnaleźć. To miejsce, gdzie przebywają goście, najczęściej przez krótki czas, dlatego też niezbędne jest, żeby każdy mógł się w nim czuć dobrze.

Wyobraźmy sobie, jak gdyby nie było tego rodzaju pomocy, to wtedy w razie jakiegoś nagłego wydarzenia (np. pożaru) nie zdawalibyśmy sobie sprawy, co mamy robić. Całe szczęście regulują to przepisy, tak więc nie musimy się obawiać, iż takie coś się wydarzy.
Każdy z hoteli, czy to tani czy droższy, ponieważ 5-gwiazdkowy musi zagwarantować swoim gościom orientację w takim nowym miejscu. Jak wiadomo w rzeczywiście tanich hotelach, jakie generalnie określa się jako prywatne kwatery czy pensjonaty nie w każdej sytuacji tak to się prezentuje, jednak i tak w tej sytuacji zawsze wszystko zależy od właścicieli – ponieważ jeśli coś się wydarzy, to przecież wyłącznie oni będą odpowiadać za ewentualne niedopatrzenia.
Nie powinniśmy więc tego lekceważyć, a oznakowanie hotelu wydaje się tu obowiązkowe. Nie należy też na każdej ścianie zawieszać tabliczek, ponieważ to nie o to tu zawsze chodzi, po prostu wykonujemy to tam, gdzie to jest konieczne, czyli wspomniane we wcześniejszym fragmencie oznaczenie na wypadek odszkodowanie za wypadek na chodniku jakby wybuchł pożar. Musi być wytyczona ewakuacyjna droga pożarowa, dzięki jakiej przetrwa jak najwięcej osób.
klient

Autor: Cancillería del Ecuador
Źródło: http://www.flickr.com

Ponadto inne ważne oznaczenia to te mające związek z newralgicznymi miejscami, takimi jak niewidoczne schody, progi, przez które można upaść czy zbytnio niski sufIT, w który można się uderzyć.

To jedynie najbardziej znane, lecz jest tego o wiele więcej, a najwięcej jest zależne od tego, w jakim budynku jest hotel – w nowym, jaki został zaprojektowany tak, aby było jak najmniej tego rodzaju miejsc, czy zaadoptowany został stary, który ma swoje słabe miejsca, jakich nie dało się zmienić.