Dotacje unijne przeznaczone na rozpoczęcie działalności – czy w ogóle jest to gwarancja sukcesu?

Dostęp do dofinansowań pochodzących ze środków unijnych bywa dla polaków osiągalny już od pewnego czasu – dokładni od dołączenia Polski do Unii Europejskiej. Takiego rodzaju dofinansowanie – zwane też dotacją – jest szczególnie nakierowane na tak zwane „mikro”, małe a także średnie przedsiębiorstwa, nie wspominając już o dopiero co powstających, o które unia w szczególności w tej chwili dba.

Jednakże czy to jest nasza pełna gwarancja sukcesu?

przelew

Autor: SAIS Programme
Źródło: http://www.flickr.com
podróż

Źródło: http://www.wagi-elektroniczne.pl/
Otrzymanie dotacji przeznaczonej na rozwój przedsiębiorstwa wydaje się rozwiązaniem wręcz idealnym – otrzymujemy pieniądze i rozkręcamy nasz biznes – później jedynie zbieramy za to pieniądze.

Czy to zagadnienie niesamowicie Cię interesuje? Jeżeli tak, to wejdź tutaj i poznaj naszą firmę – poznasz tu nieprawdopodobnie niezwykłe informacje.

Jednak jeśli po przyglądać się statystykom, czy po pytać innych handlowców, czy najzwyczajniej po oglądać telewizję, otrzymujemy pełniejszy obraz tego, w jaki sposób wygląda takiego typu zakładanie przedsiębiorstwa, oraz jej utrzymanie. Prawdą jest, że taka dotacja otwiera naszym osobom sporo drzwi, dzięki niej wielu realizuje swoje własne marzenia, otwierając biznes, którym zawsze się konkretna osoba ciekawiła – jednakże istnieje pewne konkretne „ale”, które to obejmuje zarządzanie takiej firmy, a także sam pomysł i lokalizację na temat zakładanego przedsiębiorstwa. Jeżeli po otwieramy swoje własne drzwi innym ludziom niedaleko miejsca, gdzie istnieje identycznie o samo, co my sami oferujemy, mamy możliwość być całkiem pewni, że nie osiągniemy zbyt sporego sukcesu – w szczególności jeżeli owa firma działa na rynku niewiarygodnie długi okres.

Co oczywiste istnieją przypadki, kiedy nowo założona firma osiąga sukces w takich przypadkach, jednak wtedy dużo jest zależne od naszego zaangażowania w promocję a także to, w jaki sposób poprowadzimy nasz biznes. Jak to więc widać, samo pozyskanie dotacji nie jest trudne, lecz utrzymanie firmy jest zależne tylko od nas samych.