Co to jest ubezpieczenie majątkowe i jakie ich warianty możemy odnaleźć w propozycji zakładów ubezpieczeniowych?

Ustawa o działalności ubezpieczeniowej rozróżnia 2 główne warianty polis: ubezpieczenia osobowe i ubezpieczenia majątkowe.
Ubezpieczenia majątkowe Bankier Direct są to ubezpieczenia mienia, a także odpowiedzialności cywilnej.

Read More …

Potrzebujesz gotówki na rozwój swojej firmy? Sprawdź, jakie masz dostępne możliwości!

Prowadzenie swojej firmy zwykle – chociażby na początek – wiąże się z wielkimi nakładami pieniężnymi. W pierwszych tygodniach działania niemalże każdy ponosi straty i musi dokładać do biznesu.

Read More …

Każda firma musi dbać o bezpieczeństwo, stąd też powinna mieć pracownika, jaki będzie odpowiadał sprawy Bhp

Każda firma powinna dbać o bezpieczeństwo, stąd też powinna wyznaczyć pracownika, który będzie odpowiadał za te kwestie i będzie świadomy chociażby, gdzie zrobić przegląd gaśnicy
Istnieje wiele aspektów działalności, jakie w firmie mają istotne znaczenie.

Read More …

Komu przysługują środki unijne na założenie przedsiębiorstwa?

O pieniążki na otworzenie firmy pochodzące ze specjalnych funduszy Unii Europejskiej mogą ubiegać się osoby fizyczne chcące uruchomić własną firmę. Warunkiem jest tutaj także osiągnięcie pełnoletności.
Warto podkreślić, że pomoc w owym zakresie przysługuje również rolnikom, emerytom, a także dorosłym uczniom szkół średnich.

Read More …

Działalność, którą od dawna prowadzisz nie raz przeżywała swoje wzloty i upadki

Oczywiście nie okazywały się one w takim stopniu poważne, abyś musiał ją zamknąć. Sukcesów też masz na swoim koncie naprawdę dużo, dzięki temu jesteś pewien, iż ani jedna większa lub też mniejsza porażka nie jest w stanie Ciebie i Twojej działalności złamać.
W obecnym czasie ponownie odnotowujesz małe niepowodzenie.

Read More …

Czym są fundusze inwestycyjne otwarte?

W światowej gospodarce egzystencjonują od nieco ponad stu lat. Są jednym z głównych fundamentów rynku. Mowa tu o funduszach inwestycyjnych, które są ideą wzajemnego inwestowania przeznaczonej dla osób dysponujących niewielką kwotą pieniężną.

Read More …

Jak skutecznie rozliczyć pit 28? Czy pit 2016 online się sprawdza? Przekonaj się

Rozliczanie deklaracji podatkowej nie należy do najbardziej przyjemnych obowiązków w ciągu roku. Idąc jednakże naprzeciw oczekiwaniom wielu osób, istnieje możliwość rozliczania deklaracji podatkowej online.

Read More …

Pełna księgowość czy uproszczona księgowość – jaki jest najpodpowiedniejszy alternatywa dla nowo uruchomionego przedsiębiorstwa?

Księgowość jest podstawowym elementem składowym rachunkowości. Księgowość tworzy część rejestracyjną rachunkowości.
Księgowość polega na zapisywaniu w ujęciu pieniężnym, a czasem w ujęciu ilościowym, dobrze udokumentowanych wydarzeń gospodarczych, które powodują modernizacje w majątku jednostki gospodarującej i źródłach jego pochodzenia. Księgowość to nie tylko uzupełnianie rubryk, zbieranie i przepisywanie kwot z rachunków i faktur, czyli prosta rejestracja wydarzeń finansowych.

Read More …