Elementy niezbędne do dobrego prosperowania firmy w kraju. Szkolenia, wymogi, restrykcje.

Zakładając przedsiębiorstwo stajemy przed dużą ilością zadań. Są one trudniejsze lub łatwiejsze do zrealizowania, ale w większości przypadków przeróżne niedociągnięcia ze strony pracodawcy mogą zostać niezwykle mocno pokarane. Rozważając otwarcie firmy w Polsce, trzeba nie zapomnieć, iż od pierwszych tygodni funkcjonowania trzeba odprowadzać składki na ZUS.

szkolenie

Autor: John Kraus
Źródło: http://www.flickr.com

Abstrahując od kwestii, czy nowa przedsiębiorstwo zarabia na siebie, czy póki co oczekuje na klientów, z jej zasobów co miesiąc musi pójść przelew do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Tworzy to wiele problemów dla świeżych przedsiębiorców. Planując zatrudnić paru pracowników startowe zyski w dużej części musimy przeznaczyć na ich składki. Oprócz pensji i ZUS należy również zapewnić im szkolenia. Pierwszym i przymusowym jest BHP. Jednak na szczęście owe wymogi jesteśmy w stanie bez kłopotu załatwić poprzez firmy zewnętrzne. Na przykład tworząc firmę w Gliwicach można zgłosić pracowników na szkolenia (polecamy szkolenie: kursy online dla firm FranklinCovey) BHP w Katowicach – szkolenia pracownicze w Katowicach, a tam konkurencyjność jest niezwykle duży. To bez kłopotu ochroni nas przed niespodziankami. A mogą być one niesłychanie bolesne. Gdy zagnie na nas parol nadzór BHP, to niestety kary mogą być drakońskie. Prawnie – ddy przedsiębiorca zatrudni pracownika (Rozglądasz się za rozwojową pracą? Zobacz propozycje – work service praca poznań) lub pracowników, w ciągu 30 dni od momentu zatrudnienia musi powiadomić na piśmie właściwego kontrolera pracy Państwowej Inspekcji Pracy i właściwego państwowego kontrolera sanitarnego o miejscu, rodzaju i wymiarze prowadzonej pracy, a także liczbie pracowników. W tym wypadku kary bywają jeszcze boleśniejsze niż, gdy podmiotem rozważań był nadzór BHP. Kreowanie odpowiednich warunków dla pracowników powinno być dla nas celem.

podstawy bhp

Źródło: pixabay

Tak mentalnych, jak i mechanicznych. Tak jak w przypadku, gdy wyszukiwane były szkolenia BHP w Katowicach, zająć się tym mogą eksperckie przedsiębiorstwa zewnętrzne. Samego zakładania przedsiębiorstwa w Polsce nie trzeba się obawiać. Podmiot ten obrósł wieloma mitami. Ważne, by całość procesu trzeba wykonać zupełnie profesjonalnie. Dlaczego więc robić to na własną rękę? Płacąc przedsiębiorstwu zewnętrznemu, w przypadku kłopotów, to ich możemy pociągnąć do odpowiedzialności.