Hotelarze i właściciele restauracji na wszystkie możliwe sposoby próbują zdobyć nowych klientów, kiedy w interesie się nie powodzi

W branży hotelarskiej bądź gastronomicznej walka o konsumenta, czyli najczęściej turystę, staje się się niezwykle zażarta i bezwzględna, a niektórzy restauratorzy czy hotelarze po prostu ją przegrywają. Plajta może grozić nie tylko placówkom usytuowanym na obszarach mało atrakcyjnych turystycznie, ale także tym zlokalizowanym w potężnych miastach czy sercu Mazur i Karpacza.

Read More …

W jaki sposób uratować firmę przed bankructwem, czyli wskazówki dla biznesmenów, którym grozi niewypłacalność

W dzisiejszych czasach tarapaty finansowe mogą dosięgnąć praktycznie każdą firmę, a głównie wtedy, kiedy jej funkcjonowanie jest uzależnione od terminowego regulowania należności przez wspólników. Tymczasem z drugiej strony bywają i tacy właściciele cukierni czy autoserwisów, którzy nie są w stanie poradzić sobie z potężną konkurencją lub oferowane przez nich usługi są wątpliwej jakości. W istocie do ruiny doprowadzić może szereg czynników, w tym też i sama pogoda, o czym na pewno wiedzą np. właściciele wyciągów narciarskich czy wypożyczalni nart, którym brak śniegu w sezonie ferii zimowych dał mocno się odczuć.

Read More …

Oprogramowania ułatwiające funkcjonowanie firmy

Prywatna jednostka to duża radość, jednak aby przynosiła ona plony, musi być prawidłowo administrowana oraz prowadzona. Jest bardzo dużo programów komputerowych, jakie wspierają funkcjonowanie wszelkiej firmy. Warto się z nimi bliżej zaznajomić i zacząć z nich wywodzić korzyści. Takowe oprogramowanie ma prawo być różnorodne, w zależności od specjalności jednostki, sektora gospodarki w jakiej działa.

Read More …