„Financial Controller” – najlepsza osoba do planowania i kontrolowania budżetu firmy!

Kim dokładnie jest zawarty w naszym temacie „financial controller”? Czym się dokładnie zajmuje – jakie są jego obowiązki? Co dokładnie należy uczynić, aby móc wykonywać taki zawód – jakie konkretnie wymagania trzeba spełnić? Czy na terenie państwa Polskiego ten konkretny zawód jest w ogóle opłacalny? To wszystko i jeszcze więcej bez najmniejszego problemu odnajdziesz w tym tekście!
Kim konkretnie jest financial controller zapewne wie wiele osób, gdyż samo nazewnictwo pokazuje nam, co to bywa za zajęcie.

interesy
Iso 9001

Autor: Biblioteca de la Universidad de Zaragoza
Źródło: http://www.flickr.com
„Financial Controller” to w dosłownym tłumaczeniu z języka angielskiego to „kontroler finansów”, czy „kontroler finansowy” no i jego zadaniami bywa praktycznie wszystko związane z kontrolą budżetu firmy, w tym również między innymi w jego planowaniu, analizowaniu, przygotowywaniu raportów na ten konkretny temat, a także współpracowaniu wraz z pozostałymi ludźmi w tym konkretnym zakresie, w szczególności wraz z działem księgowości. Aby móc zostać kontrolerem finansowym, musimy mieć pewne predyspozycje, między innymi posiadać typowo analityczny umysł, być odpornym na stres, czy też niewiarygodnie spostrzegawczym, lecz to nie jest wszystko.

Równie intrygujący post umieszczony jest tutaj, więc odwiedź witrynę tłumacz przysięgły języka rosyjskiego i upewnij się, jakie informacje tam odnajdziesz. One również Cię zaciekawią!

Przede wszystkim by stać się kontrolerem, powinniśmy mieć ukończone konkretne kierunki studiów (ekonomia, finanse, czy też rachunkowość), dobrze jest także posiadać ukończone studia podyplomowe. Wiele firm, zanim da nam możność zarządzania budżetem, wymaga kilkuletniego doświadczenia na podobnym stanowisku.

Warto wiedzieć, że potrzebna jest tu również znajomość przepisów między innymi prawa bilansowego, podatkowego, czy dewizowego a także ogólnych zasad rachunkowości. Same zarobki kontrolera (patrząc na sam okres jesień 2016), wynoszą od około 10 tysięcy po ponad 15,5 tys.

Zapewniamy Ci dostęp ekstra (https://www.account-pl.eu/publikacje/analiza-porownawcza-szacowania-istotnosci) do kolejnych artykułów, jeśli wpisy opisane na tej stronie szalenie Cię wciągnęły. Zatem nie ociągaj się!

złotych.