Czy powinniśmy niszczyć dokumenty w pracy?

W większości biur notorycznie lądują w koszu niezwykle duże ilości wszelkiego typu dokumentów. Niektóre z nich są zupełnie bezwartościowe, jednakże z całą pewnością możemy w nich znaleźć również i takie, które zawierają poufne informacje. Mogą to być przykładowo dane finansowe, strategie sprzedażowe bądź też objęte szczególną ochroną dane personalne. Warto zatem przekonać się, w jaki sposób powinno przebiegać skuteczne niszczenie dokumentów w każdym biurze.

Read More …

Jakiego rodzaju zadaniami trudni się merchandiser? Jak można zostać takim fachowcem? Co powinniśmy umieć?

Wiele nazw profesji wzięło się u nas z angielskiego, tak więc niekiedy nie do końca wiadomo, o czym mowa. Tak może być na przykład z terminem merchandiser, o jakim opowiemy w tym artykule.
Tego typu osoba jest zatrudniona często w produkcyjnej branży, a również w dystrybucji.

Read More …

Pracowałeś na urlopie? Wylicz ile wynosi twój ekwiwalent w tym roku

Niewykorzystanie przez pracownika urlopu oznacza dla niego ekwiwalent, wyliczany od ilości dni niepracujących oraz rodzaju zatrudnienia. Jeśli pracujący jest niezagrożony rozwiązaniem umowy szef ma obowiązek wywiązać się z wypłaty dla niego ekwiwalentu. A parę dni dla pełnoetatowców oznacza dla firmy niemałe wydatki.

Read More …

Jakim sposobem fachowo określić wartość naszej spółki?

Obecnie na rynku funkcjonuje niezmiernie duża liczba przedsiębiorstw, które w swojej istocie prosperują, aby zarabiać zysk. Jest to bowiem jedna z najbardziej znanych, ale i zarazem sprawdzonych metod na uzyskiwanie dodatkowych przypływów finansowych przed podmioty.

Read More …

Zatrudnienie w IT – specjalizacji, która świetnie się rozwija i rozszerza pole działania

Rozwój specjalności informatycznej jest jednym z wyraźniej postępujących procesów. Bez zastanowienia konstruuje to wielkie uproszczenie w licznych dziedzinach, a przede wszystkim w działalności firm.

Read More …

Dobry program lojalnościowy – jaki opłaca się wybrać?

Czym w obecnych czasach jest hasło lojalność? Czy obecnie potrafimy być lojalni? Jeżeli chodzi o relacje międzyludzkie, to jest z tym różnie i trzeba byłoby zbadać ogólnie psychologiczną stronę różnych więzi. Ale, kiedy chodzi o lojalność względem jakiś marek, to da się zauważyć bardzo dobrze po programach lojalnościowych, które trafiają do dużego grona osób, a które z tego typu programów nie były trafione. Ludzie kochają czuć się docenieni, nawet, gdy robią zakupy.

Read More …

Respirator, myjnia dezynfektor, sprzęt planmeca – gdzie można dostać sprzęt do szpitali?

Stworzenie prywatnej przychodni czy szpitala dla wielu osób może być doskonałym pomysłem na działalność gospodarczą. Niestety wejście w takiego rodzaju biznes związane jest z dość dużymi utrudnieniami.

Read More …

Jak najbardziej wydajnie zarabiać na życie? We własnym domu czy w firmie? Co wolisz

Większości z nas praca kojarzy się jednoznacznie, z kilkoma negatywnymi rzeczami. A to należy wstawać rano i to co najmniej przez pięć dni w tygodniu, musimy siedzieć w niej po 8 godzin dziennie, ciągle niepokój, stałe wymagania i ani chwili świętego spokoju… Istnieją też zalety: ludzie, których lubimy, a nawet przyjaźnie, jakie zawarliśmy w pracy. Dodatkowo, niektórzy potrzebują po prostu ludzi, żeby normalnie działać. Niektórzy bowiem nie wyobrażają sobie pracy w domu, samodzielnie, bez kontaktu z pozostałymi pracownikami. Jeśli jednak wierzyć analitykom. w niedalekiej przyszłości zwiększy się ilość tak zwanych freelancerów, czyli osób pracujących zdalnie.

Read More …

O tym, jak bardzo istotna jest odpowiednia promocja i reklama, chyba nie trzeba nikogo przekonywać

O tym, jak bardzo istotna jest właściwa promocja i reklama, chyba nie trzeba przekonywać właściciela żadnej firmy. Firma może mieć najwspanialszy produkt czy usługę, ale jeżeli wiadomości o tym nie dotrą do klientów, to i tak będą problemu ze sprzedażą. A żeby miała możliwość dotarcia, to konieczne będzie przeprowadzenie szeregu prac mających na celu zapoznanie klientów z marką i utrwalenie wizerunku. Wielu biznesmenów zatrudnia do tego osoby do pracy, jeżeli się trafi na takie, które wiedzieć będą jak się tym zająć, to jest szansa że tak utworzony dział marketingu sobie poradzi.

Read More …

O jakich rzeczach pamiętać szykując się na rozmowę o pracę? Na co zwrócić uwagę gdy chodzi o strój?

Wiele osób idących się na rozmowę kwalifikacyjną chce zrobić bardzo dobre wrażenie. Przygotowują się dokładnie, czytają różne materiały, szukają informacji na temat funkcjonowania firmy chcąc wypaść jak najlepiej pod względem merytorycznym. Natomiast trzeba wiedzieć, iż często główną składową sukcesu na takiej rozmowie jest pierwsze wrażenie. Świetne wrażenie natomiast zrobimy za pomocą odpowiedniego stroju jak też zachowania, czyli mowy ciała.

Read More …

Sposób postrzegania przedsiębiorstwa w sieci ma spore znaczenie

Sukcesywnie i w naszym kraju gruntuje się coraz silniej prawidłowe przekonanie, że wizerunek jest tak samo ważny, jak inne działania. I to zarówno w wymiarze osobowym, jak i grupowym, czyli istotny wizerunek nas jako osoby, która chce się wypromować, jak i całej firmy, która pragnie być odbierana jako pewny i poważny partner. Dawne przypadkowe nazwy („zamerykanizowane”) albo od nazwiska właściciela odchodzą do przeszłości. tak samo logo, zupełnie przypadkowe, bez przekazu i głębi. Teraz najistotniejszy wizerunek na miarę XXI wieku.

Read More …

Jaki wpływ na działanie miasta wywiera reklama zewnętrzna.

Czy zastanawialiście się swego czasu w jaki sposób prezentowałoby się miasto bez obrazowych reklam? Przypuszczalnie ponure, bez kolorów. No właśnie mimo, że w mieście mieszczą się parki zieleni to dzięki tym billboardom miasto pozyskuje smaku. Bez wątpliwości jeśli nie znajduje się ich zbyt wiele w jednym miejscu. Billboardy jest to jedna z najprężniejszych odmian reklamy wizualnej. Termin ten powstał w USA, bo właśnie tam wdrożono jako pierwsze wykorzystywać taką postać.

Read More …

Moc negocjacji – co trzeba wiedzieć?

Biznesmeni coraz częściej mają problemy z kontrahentami, którzy nie regulują swoich zobowiązań w terminie. Powiadomienia bywają nieefektywne. W tej sytuacji najlepszym podejściem z punktu widzenia zarządzającego biznesem będzie skorzystanie z możliwości, jakie przynosi tak zwana windykacja polubowna. Biznesmeni do dyspozycji mają firmy z dedykowaną propozycją dla sektora B2B. Przedstawiamy kilka wskazówek, jak przygotowywać się do kooperacji z jednostką windykacyjną.

Read More …

Jak duże jest współcześnie znaczenie specjalistów od informatyki dla sprawnego działania firmy.

Współcześnie świat miałby bardzo ciężko bez tego, co oferują komputery. Są one obecne praktycznie wszędzie, stosuje się je do zabawy, jak i pracy. I są obecne pod różną postacią, bo tradycyjne skrzynki z przyłączoną klawiaturą, myszką i ekranem zaczęły stanowić jedynie niewielką część komputerów, które są współcześnie stosowane przez zwykłych ludzi.

Read More …

W obecnych czasach komputery w pracy to podstawa bez której nie jesteśmy w stanie nic zdziałać

Przyszedł taki czas, że bez komputerów nie jesteśmy w stanie zupełnie nic zdziałać. To one powodują, że nasza praca mija dużo szybciej, to dzięki nim w niedługim czasie możemy się skontaktować z osobami z całego świata i to one sprawiają, że w jednej chwili możemy uzyskać wszystkie potrzebne dane. Przez to także musimy posiadać pewnych ludzi, którzy będą trudnili się naszymi komputerami i będą sprawdzali, żeby ciągle funkcjonowały one bez zarzutu.

Read More …