Fundusze unijne szansą na zwiększenie konkurencyjności

We wszystkich miejscach, gdzie konieczne są rozwój i przemiany, ludzie borykają się z brakiem środków finansowych. Dotyczy to zarówno mniejszych i większych podmiotów gospodarczych, jak również jednostek gminnych. Ratunkiem są fundusze unijne.

fundusze unijne

Autor: Ervins Strauhmanis
Źródło: http://www.flickr.com
Chociaż właściciele firm najczęściej decydują się na przyjęcie wsparcia finansowego w chwili tworzenia działalności gospodarczej, coraz większym zainteresowaniem cieszą się także fundusze unijne na rozwój firmy.

Jeśli przeglądasz ten artykuł, to oznacza, że opisywany temat nieprawdopodobnie Cię zaciekawił. Jeśli tak w rzeczywistości jest, to kliknij tu i zobacz rzetelne informacje.

Środki z tego obszaru mogą być przyznane na przygotowanie nowych stanowisk pracy, zakup nowoczesnych narzędzi, czy inne zabiegi, mające za zadanie poprawić konkurencyjność przedsiębiorstwa na rynku lokalnym lub krajowym.

Ze względu na to, że dotacje mają charakter refundacji i trzeba najpierw dysponować własnymi środkami na realizację przewidzianych zmian, warto znaleźć bank online, w którym przy minimum formalności można uzyskać kredyt pomostowy, lub pod dotację. Kredyty tego typu są przeważnie bardzo preferencyjne dla kredytobiorcy.

fundusz

Autor: DonkeyHotey
Źródło: http://www.flickr.com

Kredyt pomostowy spłaca się w całości, po otrzymaniu środków unijnych, natomiast kredyt inwestycyjny jest korzystnie oprocentowany. Inną grupę wsparcia finansowego z Unii Europejskiej tworzą fundusze unijne dla gmin . W tym przypadku samorząd składa wniosek o dofinansowanie wraz z projektem planowanych rozwiązań, a gdy kwota zostanie przyznana, należy ją spożytkować w sprecyzowanym czasie. Inaczej samorząd będzie zmuszony oddać niewykorzystaną część dofinansowania.

Fundusze unijne dla gmin to dziś najważniejsza część środków, przekazywanych na zagospodarowanie terenów poprzemysłowych, wprowadzanie rozwiązań ekologicznych, czy realizację inwestycji z obszaru sportu i rekreacji.

Czy myślisz o lepszym zgłębieniu rozpatrywanego tutaj materiału? Jeśli tak, to zweryfikuj stronę (https://www.ksiegowi-doradcy.pl/), która również niewątpliwie przyciągnie Twój wzrok.

W przypadku funduszy unijnych na rozwój firmy finanse najczęściej trzeba całkowicie zwrócić, lecz warunki spłaty są atrakcyjniejsze, niż w przypadku kredytu bankowego.

Nawet bank online, w którym proces ubiegania się o kredyt jest łatwiejszy, a zasady spłaty bardziej dogodne, niż w tradycyjnej placówce bankowej, nie umożliwi nam na przykład wstrzymania spłaty rat na pół roku, co jest do zrealizowania w przypadku finansowania ze środków Unii Europejskiej. Aby skorzystać z dotacji, należy zaznajomić się z bieżącymi programami rozwoju oraz złożyć odpowiednią dokumentację w wyznaczonej jednostce regionalnej.