Gdzie nie spojrzysz – do zapłaty podatek

W dzieciństwie chyba każdy z nas marzył o tym by jak najszybciej osiągnąć pełnoletniość. Sądziliśmy, że będąc dorosłym możemy robić wszystko to, na co mamy tylko ochotę. Niestety rzeczywistość nie do końca jest taka, jaką jawiła nam się w przedszkolu.

podatek

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Rodzice nie gonią nas do odrabiania lekcji, nie każą nam chodzić spać po wieczorynce, lecz nie możemy też pozwalać sobie zawsze na to, czego pragniemy z jednego prostego powodu – konieczności kontrolowania wydatków. Koszmarem każdego z nas jest podatek, który pod różnymi postaciami odbiera nam części wynagrodzenia. Jako pierwszy w tym przypadku przychodzi nam do głowy jest dokładnie ten, który łączy się z uzyskaniem przychodów. Gdyby ktoś w dzieciństwie powiedział nam, że nie wystarczy tylko pracować, bo jeszcze część wypłaty traktuje się jako finansowe podziękowanie za możliwość podjęcia pracy pewnie byśmy w to nie uwierzyli. Na nasze nieszczęście – podatek dochodowy nas dotyczy i raczej nie nadejdą czasy, w których miałoby być inaczej. Do tego dołączane są obligatoryjne składki ubezpieczeniowe, które także regularnie jesteśmy zobowiązani uiszczać. Prawdopodobnie wielu dorosłym do dziś marzy się wygrana na loterii, czy spory spadek po zagranicznej ciotce. Rzadko pamiętamy jednak o tym, że tutaj również nalicza się podatek…

Sądzisz, że ten artykuł jest godny polecenia? Jeśli tak, to z pewnością zaciekawi Cię także ta rekomendowana oferta, gdyż odnosi się do podobnej tematyki.

Tak samo spadki jak i darowizny są opodatkowane, więc musimy wziąć pod uwagę to, że należy się z nich rozliczyć. Podatki towarzyszą nam również na zwykłych zakupach, ponieważ do ceny każdego towaru dodaje się VAT, który praktycznie w każdym dniu opłacamy. W wypadku części produktów – zwłaszcza alkoholowych – mamy też do czynienia z akcyzą, a w wypadku handlu międzynarodowego trzeba liczyć się z naliczeniem cła.

Niestety pełnoletniość nie jest usłana różami, tak jak sądziliśmy dawniej. To tylko część podatków, które każdy z nas musi opłacać, by zasilić budżet państwa.

Z pewnością będzie interesować Cię nasza witryna (www.polskatimes.pl/oddluzanie-korzyscia-dla-klienta-i-rynku-finansowego/ar/c3-15570503), wyszukasz w tamtym miejscu sporo zajmujących danych. Pamiętaj, że jest na bieżąco aktualizowana.

Musimy się z tym po prostu pogodzić.