Grudzień wydaje się być już takim okresem, gdy zaczynamy powoli myśleć o rozliczeniu z Urzędem Skarbowym, które czeka nas najpóźniej w marcu

Każdy Polak, który zarabia musi rozliczać się z fiskusem. Nie jest to zbyt przyjemne. Mało kto lubi wypisywać formularze oraz sumować przeróżne tabelki.

przelew

Autor: STABILO

Jednak, jest to konieczność.
W okresie PRL-u oddawanie PIT-ów w Skarbówce było całkowitym koszmarem. ludzie stali w niekończących się kolejkach, było gorąco, a urzędniczki w okienkach były niebywale niemiłe. Szczęśliwie, dziś sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Urzędniczki są milsze oraz pomagają tym, którzy nie mają pojęcia, jak uzupełnić jakiś fragment formularza, a kolejki bywają znacznie krótsze. Stało się tak przez to, że od jakiegoś czasu rodacy są w stanie składać PITy przez internet. Jest to znaczne ułatwienie dla większości rodaków. W szczególności młodych, którzy nie mają jakichkolwiek kłopotów z obsługą laptopa. Wystarczy tylko pobrać oficjalny program z witryny Ministerstwa i wypełnienie dokumentu zajmie nam nie więcej niż 15 minut. Plusem jest to, że wystarczy wpisać podstawowe kwoty w odpowiednie rubryki, a program sam całość za nas wyliczy. Zatem, by obecnie uzupełnić PIT (zobacz pit 37 jak wypełnić) nie musimy nawet włączać kalkulatora. Następnym ułatwieniem jest to, że wyniki naszego formularza jesteśmy w stanie zapisać na swym pulpicie. Na kolejny rok będziemy posiadali już zapamiętane przez system swoje dane.

Zatem nie trzeba będzie wpisywać od nowa imienia, nazwiska oraz innych informacji, które przecież nigdy się nie zmieniają. Program jest napisany niezwykle przejrzyście i każdy bez kłopotów powinien go obsłużyć.