Hipoteka zwrotna jest w naszym kraju całkowicie nową procedur, która ułatwia osobom starszym godne życie przy małej emeryturze

Wydaje się być sekretem Poliszynela, że duża część osób starszych w naszym kraju ma małą emeryturę. Utrzymanie się u seniorów wydaje się prostsze, gdy żyją oboje małżonkowie i domowy fundusz składa się z obu emerytur.

odbitka - firma

Autor: Emiliano García-Page Sánchez
Źródło: http://www.flickr.com
budowa

Źródło: morguefile.com
Trudniej jest, jeśli jednakże ktoś jest solo. Z jednego świadczenia niełatwo się utrzymać.
Wiemy, że prawie każdy emeryt wymaga lekarstw. Niestety w aptece można zostawić prawie połowę emerytury, gdyż niektóre medykamenty, które są bardzo drogie. Jak więc przeżyć, gdy pieniądze w portfelu topnieją w oczach? Warto przemyśleć sprawę, która nazywa się fachowo hipoteka zwrotna. Rzecz idzie o to, że w zamian za zapisanie w spadku swojego mieszkania konkretnej instytucji finansowej, emeryt dostanie aż do dnia śmierci dodatek do świadczenia emerytalnego. Jego wysokość zależy od ceny posesji. Możliwe, że niektórzy emeryci będą sceptyczni co do słuszności tego zabiegu, gdyż mieszkanie nie dostanie się wtedy potomkom.

Czy uważasz, że umieszczone tutaj informacje są interesujące? Jeżeli tak, to przejrzyj stronę www, a znajdziesz tam równie istotne fakty, które zwrócą Twoją uwagę.

Jednak nie warto dumać tylko o następcach, ale czasami należy pomyśleć również o sobie. Nie możemy wszakże przymierać głodem. Są również tacy emeryci, których cała rodzina posiada już własne mieszkania i nie należy się bać przed podpisaniem umowy.

Jeśli ciekawi Cię omawiany wpis, to bez wahania kliknij tutaj i zobacz oprócz tego inny równie zajmujący pomocny portal (https://www.smartvest.pl/).

Hipoteka zwrotna jest rewelacyjnym planem dla osób samotnych, które chcą polepszyć poziom swojego życia.

Dzięki dodatkowym pieniądzom mają możliwość pomyśleć o wygodnym i spokojnym życiu. Możliwe że nawet będzie ich stać na coroczny wyjazd na wakacje i wypady do kawiarenki z koleżankami.