Hospitalizacyjni aniołowie – czyli na kogo, poza lekarzami, możemy liczyć w sytuacji zagrożenia życia

Zdrowie jest najdroższym błogosławieństwem. Powinniśmy je cenić i troszczyć się o nie bez względu na wszystko. Czasami jednak przytrafiają się sytuacje, gdy zmuszeni jesteśmy szukać pomocy u obcych.
Nie lubimy stanów chorobowych.

sanitariusz

Autor: Gobierno Cholula
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak, kiedy już zainfekują nas bakterie, nieodzownie odwiedzamy lekarza. Z przychodniami kojarzą nam się szczególnie lekarze. Wszakże, powinniśmy pamiętać, że poza nimi w placówkach zdrowotnych zatrudnieni są także inni wykwalifikowani pracownicy. Jednym z nich jest na przykład sanitariusz. Jego funkcja jest związana z wieloma obowiązkami, bez których żaden szpital nie mógłby funkcjonować. Sanitariusz podlega bezpośrednio pod lekarza dyżurnego, wykonuje jego polecenia i w różnorodnych sytuacjach współtowarzyszy pacjentowi.

Myślisz, że wspomniane informacje są godne uwagi? Doskonale, więc na pewno szczegóły tu firma przeprowadzkowa wrocław zamieszczone też Cię zaciekawią.

Zajmuje się próbkami krwi, transportuje rekonwalescentów na kontrole lekarskie i operacje, a oprócz tego – w zależności od stanowiska – dba o czystość sal szpitalnych. Sanitariusz to przeważnie człowiek bardzo oddany pacjentom. Mimo że w wielu sytuacjach niezauważany, charakteryzuje się odpowiedzialnością oraz godną naśladowania chęcią niesienia pomocy innym. Jest swoistym aniołem, który wielokrotnie na szpitalnych korytarzach przychodzi z pomocą nie oczekując oklasków.

polecane źródło

Autor: Catherine Oakley
Źródło: http://www.flickr.com
Wielu z nas nie pamięta sanitariuszy po wyjściu ze szpitala.

Jednak każdego dnia wykonują oni bardzo ciężkie zadania. Pamiętajmy o tym, ponieważ nasza rekonwalescencja w dużej mierze zależy również od ich pracy.