Hospitalizacyjni aniołowie – czyli na kogo, poza lekarzami, możemy liczyć w sytuacji zagrożenia życia

Zdrowie jest najdroższym błogosławieństwem. Powinniśmy je cenić i troszczyć się o nie bez względu na wszystko. Czasami jednak przytrafiają się sytuacje, gdy zmuszeni jesteśmy szukać pomocy u obcych.
Nie lubimy stanów chorobowych.

sanitariusz

Autor: Gobierno Cholula
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak, kiedy już zainfekują nas bakterie, nieodzownie odwiedzamy lekarza. Z przychodniami kojarzą nam się szczególnie lekarze. Wszakże, powinniśmy pamiętać, że poza nimi w placówkach zdrowotnych zatrudnieni są także inni wykwalifikowani pracownicy. Jednym z nich jest na przykład sanitariusz.

Jeżeli uważasz, że wiadomości opisane w tym artykule są absorbujące, kliknij także ten link – to treść (https://kancelariapp.pl/postepowania-restrukturyzacyjne/), na której przeczytasz pokrewne tematy.

Jego funkcja jest związana z wieloma obowiązkami, bez których żaden szpital nie mógłby funkcjonować. Sanitariusz podlega bezpośrednio pod lekarza dyżurnego, wykonuje jego polecenia i w różnorodnych sytuacjach współtowarzyszy pacjentowi. Zajmuje się próbkami krwi, transportuje rekonwalescentów na kontrole lekarskie i operacje, a oprócz tego – w zależności od stanowiska – dba o czystość sal szpitalnych. Sanitariusz to przeważnie człowiek bardzo oddany pacjentom. Mimo że w wielu sytuacjach niezauważany, charakteryzuje się odpowiedzialnością oraz godną naśladowania chęcią niesienia pomocy innym. Jest swoistym aniołem, który wielokrotnie na szpitalnych korytarzach przychodzi z pomocą nie oczekując oklasków.

polecane źródło

Autor: Catherine Oakley
Źródło: http://www.flickr.com
Wielu z nas nie pamięta sanitariuszy po wyjściu ze szpitala.

Jednak każdego dnia wykonują oni bardzo ciężkie zadania. Pamiętajmy o tym, ponieważ nasza rekonwalescencja w dużej mierze zależy również od ich pracy.