Importując produkty z krajów które nie należą do Unii Europejskiej trzeba się liczyć ze sporą ilością spraw do załatwienia

Są do opłacenia podatki, cło, a wszystkie wyliczenia są obwarowane niezliczoną liczbą skomplikowanych przepisów. Przeciętnej osobie wejście w tę tematykę zajęłoby sporo czasu, a w końcu w prowadzeniu biznesu czas ma swoją cenę. Dlatego też duża część importerów korzysta przy sprowadzaniu produktów z oferty agencji celnych. Agencje takie zajmują się pośrednictwem pomiędzy klientem a urzędem celnym.

Samolot w porcie lotniczym

Autor: Jorge from Brazil
Źródło: http://www.flickr.com

Do ich głównych zadań zalicza się przede wszystkim przygotowanie wszystkich dokumentów wymaganych do prawidłowego odprawienia towarów. Agencja celna szczecin może korzystać przy tym z procedury uproszczonej, co w dużym stopniu może zmniejszyć czas załatwienia tych formalności, a co za tym idzie pozwala na szybsze wprowadzenie wyrobów do sprzedaży. Pracownicy agencji celnych muszą więc przygotować wszystkie dokumenty, wyliczyć wymagane kwoty cła i innych należności, i wreszcie zgłosić towar na odprawę.

Wiele osób twierdzi, że celne agencje nie są nikomu potrzebne, i że każdą procedurę da się załatwić samemu.

Nie ociągaj się – czytaj informacje (http://www.foliograf.pl/tablice-unijne/), jeżeli zaintrygowały Cię wiadomości z artykułu, który dla Ciebie przygotowaliśmy. Pod tym linkiem wyszukasz więcej szczegółów.

Rzecz jasna w przypadku pojedynczych zakupów będzie w tym trochę racji. Za wykonaną przez agencję pracę trzeba jednak ponieść opłaty, więc czasami bardziej opłaca się to robić samodzielnie. Jeżeli jednak ktoś planuje zakupy w większej ilości, to warto rozważyć współpracę z profesjonalistami. Przepisy celne w szybkim tempie mogą się zmieniać i chcąc się wszystkimi sprawami zająć samemu należałoby także być z nimi na bieżąco. Ta firma to zapewnia:

szczecin port

Autor: a.fiedler
Źródło: http://www.flickr.com

Agenci ze względu na to, że zajmują się tym zawodowo, powinni znać bieżące regulacje, więc skorzystanie z ich pomocy pozwoli na uniknięcie niepotrzebnych opłat czy pomyłek. Nie bez wpływu jest także czas poświęcony na wyliczenie wszystkiego. Celne agencje mogą korzystać ze specjalnego oprogramowania, dzięki czemu wyliczenie należnych opłat jest bardzo sprawne.

Zastanawiasz się, co inny redaktor wspomina o opisywanym w naszym materiale temacie? Ten wpis z witryny wyjaśni Twoje zagwozdki.

Rzecz jasna każdy sam musi się zdecydować, czy korzystać z pomocy agencji, lecz wielu importerom naprawdę się to opłaca.