Wybór dobrego rodzaju zewnętrznego finansowania stanowi problem dla wielu firm. Dotyczy to zarówno dużych przedsiębiorstw o ugruntowanej pozycji ale także małych firm.

Wybór odpowiedniego rodzaju zewnętrznego finansowania stanowi trudność dla wielu firm. Tyczy się to zarówno dużych firm o ugruntowanej pozycji ale także firm, które dopiero zaczynają swoją działalność. W przypadku startupów droga do zdobycia dofinansowania jest jeszcze trudniejsza, chociażby ze względu na niską zdolność kredytową bądź brak historii kredytowej. Read More …

Pozyskiwanie funduszy unijnych powinno się dziać w określony sposób

Nikogo nie należy przekonywać, że bez odpowiednich środków finansowych nie mamy szans na najmniejsze przemiany i nowe inwestycje. Przez to właśnie tak wiele przeróżnych miejscowości i instytucji uważnie śledzi, jakie fundusze UE są proponowane oraz co trzeba zrobić, żeby móc je uzyskać. To właśnie dzięki nim można wprowadzać wielkie zmiany, bez konieczności zbytniego obciążania własnego budżetu, przez to także radują się one tak dużym powodzeniem.

Read More …

Plany inwestycyjne w polskich miastach

Firm deweloperskich w naszym kraju jest pod dostatkiem. I chociaż nasza powierzchnia kraju się nie zwiększą to oni ciągle znajdują kolejne tereny do tworzenia budynków. Co ciekawe znajdują obszar nawet w zdawać by się mogło całkowicie zagospodarowanym obszarze. Stąd też w dużych miejscowościach ciągle są prowadzone inwestycje mieszkaniowe we Wrocławiu. W Wrocławiu ciężko jest stwierdzić gdzie jeszcze można byłoby stworzyć jakiś budynek.

Read More …

Gra na giełdzie i forex – podstawy, czyli co powinniśmy znać, aby nie zaliczyć wielkiej klapy

Wielu amatorom giełda wydaje się być czymś owianym przerażającym mitem, tam gdzie wyłącznie wybrani mogą grać i się bogacić. I jest w tym ziarenko prawdy. Tylko, że każdy może być „wybranym”. Zasadniczą regułą, którą musimy się kierować to rozsądek. Nie opłaca się działać emocjonalnie.

Read More …

Inwestycje na GPW – wskazówki dla początkujących

Inwestowanie na Giełdzie Papierów Wartościowych jest osiągalne dla każdego. Nawet jeżeli jesteś osobą początkującą, możesz dowiedzieć się, jakim sposobem inwestować na giełdzie. Wystarczy tylko trochę samozaparcia oraz dążenia do wiedzy, by skutecznie rozpocząć grać na giełdzie oraz zarabiać. Jedną z najistotniejszych rzeczy, o którą koniecznie trzeba zadbać, jeśli pragniemy grać na giełdzie, jest pozyskanie wiedzy na temat jej działania. Bez tego nawet nie mamy co testować swych sił w grze na giełdzie.

Read More …

Chcesz powierzyć sprawy finansowe przedsiębiorstwa fachowcowi? Zatrudnij doradcę finansowego

Jedną z podwalin funkcjonowania firmy okazują się jej finanse. To one stanowią siłę napędową do planowanych inwestycji czy wprowadzanych innowacji. Jest to sfera działalności, której trzeba poświęcać maksimum zainteresowania i w miarę możliwości jej zarządzanie polecać zaufanemu i doświadczonemu pracownikowi. Prezesi mniejszych firm, którzy na ogół sami zarządzają swoją jednostką i samodzielnie są zmuszeni podejmować wszystkie decyzje, mogą korzystać z pomocy z zewnątrz.

Read More …