Jak najbardziej wydajnie zarabiać na życie? We własnym domu czy w firmie? Co wolisz

Większości z nas praca kojarzy się jednoznacznie, z kilkoma negatywnymi sprawami. A to trzeba wstawać rano i to co najmniej przez pięć dni w tygodniu, musimy siedzieć w niej po osiem godzin dziennie, ciągle zdenerwowanie, ciągle wymagania i zero świętego spokoju… Są także zalety: ludzie, których lubimy, a nawet przyjaźnie, które zawieramy w pracy. Dodatkowo, niektórzy potrzebują po prostu ludzi, by funkcjonować. Niektórzy bowiem nie wyobrażają sobie pracy w domu, samodzielnie, bez kontaktu z innymi. Jeśli jednakże wierzyć analitykom. w przyszłości zwiększy się ilość tak zwanych wolnych strzelców, czyli osób pracujących zdalnie.

impreza

Autor: FotoPlus Collective
Źródło: http://www.flickr.com
Za wszystko to można obwinić rynek pracy, a raczej koniec pewnej epoki, gdzie każdy miał normalną umowę gwarantującą stabilne życie. W dzisiejszych czasach, przy ciągle minimalizowanych kosztach pracy, przy bardziej swobodnym podejściu do zatrudnionego zarysowuje się nowy trend: już niedługo praca w domu stanie się czymś normalnym (źródło). Teraz ludzie tak zatrudnieni nie do końca są traktowani na poważnie. Wielu jest zdania, że kiedy się siedzi w domu, to na pewno robi się inne rzeczy. Wiadomo, że to niesprawiedliwa opinia, choć osoby, które chcą coś osiągnąć będąc zatrudnione w domu powinny nauczyć się prawdziwej samodyscypliny. Dodatkowo, tego typu osoby powinny zapomnieć o profitach, jakie oferuje praca w firmie, przykładowo, różne atrakcje na imprezy firmowe.

Wiadomo, istnieją różnorodne formy zatrudnienia w domu, co więcej, w wielu zawodach po prostu nie da się tak być zatrudnionym. Wielu ludzi ma normalną umowę o pracę, ale pracodawca może podjąć decyzję, iż zatrudniony nie musi siedzieć w biurze. Wszystko, czego potrzebuje do pracy to komputer z dostępem do internetu, a obecnie to standard. Takie osoby są zobligowane jednak stawić się o konkretnej godzinie przed monitorem komputera i być aktywne przez konkretną ilość godzin. Nie jest to jednak norma, niektórzy zamiast ilości godzin rozliczają się za

impreza

Autor: Franz Johann Morgenbesser
Źródło: http://www.flickr.com

zrealizowane projekty. Istnieją też osoby, które nie mają żadnej umowy (sprawdź moją stronę), lecz same muszą postarać się o zlecenia. Pracuje tak wielu freelancerów, najczęściej copywriterów, grafików lub tłumaczy obcych języków.

Spodobały Ci się informacje zaprezentowane w tym tekście? Jeżeli tak, to bezpośrednio z tego źródła (https://www.secretclient.com/oferta/zasieg-i-audytorzy/) można przenieść się do bardziej precyzyjnych treści, które ukryliśmy w linku pod spodem.

Trudno powiedzieć, jaki tryb pracy jest lepszy. Właściwie to nie ma na to pytanie konkretnej odpowiedzi. Wiele osób lub samotność i skupienie, źle się czuje, gdy naokoło jest wielu ludzi, nie może się wtedy skoncentrować, więc efekty pracy są gorsze. Inni zaś kochają kontakt z ludźmi, zaś praca w domu to jakby kara. Najlepiej to pracować trochę z ludźmi, a trochę samemu, ten ideał jednak jest ciężki do zrealizowania.