Jak szybko napisać deklarację PIT i czy możemy sobie w jakiś sposób w tym dopomóc?

Deklaracje podatkowe musimy złożyć wszyscy bez względu na to czy też osiągamy jakieś przychody, czy nie. Należałoby to zrobić do końca czwartego miesiąca w roku, żeby nie mieć jakichkolwiek komplikacji z US.

aplikacje mobilne
internet

Autor: Comisión Interamericana de Derechos Humanos
Źródło: http://www.flickr.com

Można to wykonać naturalnie wcześniej, jeśli tylko posiadamy tego typu umiejętności.
Deklaracja PIT-37 jest najbardziej popularną deklaracją skarbową składaną w przypadkach, gdy pracownik lub zleceniobiorca rozlicza swoje źródła przychodów rocznych. Żeby złożyć oświadczenie prędko, możemy zrobić rozliczenie PIT przez internet.

Spodobał Ci się nasz artykuł? Więc czytaj to wycena marki, na co masz chęć na kolejnej witrynie, którą z radością dla Ciebie przygotowaliśmy.

W tamtym miejscu odnajdziemy wszystkie wskazówki, żeby wypełnić takie oświadczenie bez najmniejszych pomyłek. Jeżeli uzyskujemy wyłącznie dochody zwolnione z podatku, w tym czasie nie składamy jakiejkolwiek deklaracji. Jeżeli rozliczamy nie związaną z rolnictwem działalność gospodarczą sami, odpowiadamy za obliczenie oraz zapłatę należnego podatku dochodowego.

Można się rozliczyć wspólnie z małżonkiem. Jeśli Twój mąż ma działalność opodatkowaną według skali to nie można rozrachować się wspólnie z nim składając deklaracje PIT-37. W tym czasie potrzebna jest deklaracja PIT-36. Wspólne zeznanie jest także wykonalne, kiedy Twój partner ma miejsce zamieszkania w Unii Europejskiej, ale osiągnął dochody podlegające opodatkowaniu na terenie Polski. Deklarację PIT-37 składa osoba samotnie wychowująca dziecko jak panna, wdowa.

Takie rozliczenie jest możliwe, gdy wychowujesz dziecko małoletnie, bez względu na to ile ma lat, jeżeli otrzymuje dodatek pielęgnacyjny lub rentę socjalną. PIT-37 można wypełnić na własną rękę albo wypełnić ją przez internet przez dostępne tam różne aplikacje mogące pomóc w tej sytuacji.