Jak wygląda przeciwpożarowe zabezpieczenie domu? Na jakie rzeczy musimy patrzeć, co powinno znaleźć się w takim wyposażeniu?

W zgodzie z regulaminem każdy budynek powinien zostać wyposażony w różnego rodzaju sprzęt oraz sprzęty chroniące przed pożarem. Powinny zostać one właściwie zaprojektowane oraz solidnie wykonane. Taki projekt trzeba uzgodnić z rzeczoznawcą od tematu zabezpieczeń przeciwpożarowych. Aby dopuścić je do użytkowania powinno się wykonać odpowiednie próby oraz badania, które sprawdzą prawidłowość ich funkcjonowania.

alarm

Autor: Ben Schumin
Źródło: http://www.flickr.com
Wyposażenie przeciwpożarowe dzieli się na dwie grupy. Jedną z nich są sprzęty przeciwpożarowe. Służące do wykrywania oraz zwalczania pożaru, natomiast jeśli już pożar się pojawi, to maja wpływ na zmniejszenie ewentualnych skutków. Instalacje ppoż mogą być na stałe, uruchamiane ręcznie lub samoczynne. Drugą grupą jest podręczny sprzęt gaśniczy (szczegółowe informacje na Jest on uruchamiany manualnie i skonstruowany do gaszenia pożarów we wstępnej fazie jego powstania. Najważniejszą cechą jest bez wątpienia niewielki ciężar, przeważnie do 20 kilogramów oraz proste sposoby użytkowania. Przez to w razie sytuacji mogą używać go osoby dorosłe bez szczegółowego przeszkolenia. Do takiej grupy możemy zaliczyć parę urządzeń.

Hydronetki są używane do przesyłania strumienia wody za pomocą pompy manualnej, która wbudowana jest w hydronetkę. Ciecz znajduje się w plastikowym baku o pojemności około 15 litrów. Kolejnym urządzeniem są powszechnie znane gaśnice.

Mniejsze, które ważą mniej więcej 12 kilogramów są używane w autach, natomiast duże w miejscach publicznych oraz fabrykach. Często spotykane są gaśnice z proszkiem oraz śniegowe, w których środkiem służącym do gaszenia jest skroplony pod ciśnieniem CO2. Agregaty do gaszenia posiadają więcej środka do gaszenia aniżeli standardowe gaśnice. Do miejsca pożaru dowozi się je na wózkach. Zapas materiału gaśniczego w małych agregatach to nawet ponad 20 kilogramów.

Pasjonuje Cię omawiana kwestia? Jeśli tak, to zapraszamy do lektury (https://www.workservice.pl/praca/konsultant/poznan/) bardzo podobnego artykułu – on również jest godny zainteresowania.

Dzięki wyposażeniu w odpowiednie urządzenie pozwalają one na własnoręczne, szybkie prowadzenie akcji gaśniczej.

Koce gaśnicze urządzenia gaśnicze wodne warszawa są przeznaczone do mechanicznego odcinania przepływu tlenu do płonących surowców. Robione są z włókna szklanego. Taki koc jest duży na około 3m2, okrywa się nim dokładnie niewielkie płonące przedmioty, jak na przykład beczki z jakąś niebezpieczną cieczą. Może też zostać wykorzystany do gaszenia palącego się ubrania czy zabezpieczenia robót spawalniczych.