Jak zabezpieczyć sieć firmową

Każde przedsiębiorstwo posiada informacje, które ma obowiązek chronić. Dane podwładnych, klientów, treści umów z kontrahentami, specjalne dla nich ceny, oferty sporządzone do przetargów.

pracownik

Autor: Benjamin Linh VU
Źródło: http://www.flickr.com
Te wiadomości muszą być strzeżone zważywszy na interes przedsiębiorstwa. Zagrożenia w sieci przybierają różne formy, ale wszystkie powodują wielkie straty. Trojany, awarie sprzętu, kradzież głównego serwera – prawdopodobieństwo utraty danych jest duże. A że bezpieczeństwo firmowych danych to priorytet, przedsiębiorstwa powinny inwestować w nowe, gwarantujące pewność rozwiązania. Oczywiście, nie ma rozwiązań idealnych, ryzyko istnieje zawsze. Więcej:

Jesteśmy w stanie je jednak zredukować, wprowadzając parę rozwiązań. Przede wszystkim powinniśmy codziennie wykonać backup plików. Ciekawą ideą stała się możliwość przetrzymywania danych w tzw. chmurach, czyli na zewnętrznych serwerach, zamiast na dysku komputera. CRM w chmurze daje dostęp do danych

mężczyzna

Autor: Benjamin Linh VU
Źródło: http://www.flickr.com

w zasadzie z każdego miejsca na ziemi, co znacznie udoskonala pracę. Informacje znajdują się na zabezpieczonym serwerze, zaś szyfrowane połączenie (zobacz kredyt konsolidacyjny 500 tys) gwarantuje poufność przesyłanych informacji. W celu by ustrzec się przed wypłynięciem poufnych informacji do konkurencji lub ich utraty najlepiej jest zdać się na specjalistów, którzy nadzorują system IT przez całą dobę. Firma (zobacz propozycje biura Account sp. z o.o.) IT to kompletna opieka informatyczna w skład której wchodzi doradztwo IT oraz usługi konsultacyjne i wdrożeniowe. Autor:

Zatrudnienie pracownika do spraw IT na stałe nie jest najlepszym pomysłem. Stworzenie nowego miejsca pracy to spore koszty związane z gratyfikacja, ubezpieczeniami, administracją, itd., które widocznie obciążą budżet firmy. Nawet najbardziej kompetentny specjalista nie da sobie rady z ilością problemów, jakie się zdarzą, nie będzie miał dostępu do serwerów 24h na dobę przez cały tydzień i tym samym nie zainterweniuje. Outsourcing IT w wykonaniu profesjonalistów, którzy czuwają nad infrastrukturą informatyczną daje gwarancję bezpieczeństwa na swojej podstawowej działalności.