Jak zjednoczyć zespół albo wzmocnić współpracę? Nowe typy praktycznych szkoleń.

Szkolenia outdoorowe – jak ta nazwa wskazuje – są zwykle organizowane poza przedsiębiorstwem, najczęściej na świeżym powietrzu. Uczestnicy szkolenia przechodzą zaplanowane dla nich próby sprawnościowe, które mobilizują do współpracy z pozostałymi członkami personelu. Po co się je organizuje i do kogo są adresowane?

Zwykle tego rodzaju szkolenia organizowane są dla ludzi, którzy przepracowali ze sobą jakiś czas albo niedługo zaczną pracować razem. Podstawowym celem tego rodzaju szkoleń jest integracja pracowników i poszerzanie umiejętności pracy w zespole, a także umiejętności szybkiego zażegnywania nieporozumień. To jednocześnie integracja zespołu i dobra zabawa – poznaj szkolenia outdoorowe.

Jeśli prezentowany artykuł okazał się dla Ciebie wartościowy, nie wahaj się i sprawdź szczegóły tutaj podanie o rozwiązanie umowy o pracę – przeczytasz jeszcze bardziej szczegółowe informacje.

Pewne szkolenia dla handlowców również mają bardzo rozrywkowy wymiar i przy użyciu case studies albo gier strategicznych uczestnicy szkolenia pozyskują i utrwalają zdobytą wiedzę. Czasem się zdarza, iż szkolenie jest elementem całego wyjazdu integracyjnego.

kurs

Autor: Trentino as a Lab
Źródło: http://www.flickr.com

Szkolenia outdoorowe charakteryzują się także tym, iż obfitują w liczne zajęcia dodatkowe o walorze rozrywkowym i sportowym, organizowane w terenie otwartym oraz w halach, jakie uatrakcyjnią program szkolenia lub pozwolą się zrelaksować po długim dniu warsztatowym. Najczęściej są to gry terenowe, spływy kajakowe, rajdy, ogniska czy bardziej spokojne atrakcje dodatkowe jak zabiegi SPA czy kąpiel w basenie. Nasiadówki takie jak „wieczór z karaoke” dość dawno wyszły już z mody. Szkolenia dla handlowców – poznaj szkolenia dla handlowców – coraz rzadziej organizowane są w wynajętych w tym celu salach szkoleniowych, ale coraz częściej w budynkach, w jakich możemy nie tylko w najlepszych warunkach odbyć warsztaty, lecz także skorzystać z ciekawych atrakcji i poznać ludzi z branży.

Istotne jest, żeby tak zorganizować warsztaty, żeby uczestnicy zgromadzili ogromna dawkę nowych umiejętności i pomyślnie przeszli egzamin końcowy, a same bloki ćwiczeń i prezentacji były ułożone naprzemiennie i miały przystępną formę. Część rozrywkowa także jest istotna, lecz nie najważniejsza.