Jaka jest różnica pomiędzy zwykłą kartą proponwaną do rachunku, a kartą kredytową?

Większość osób, jakie posiadają swój rachunek w banku należy żałować, że nadal myli kartę debetową z kredytową. Są one niezwykle podobne również z wizerunku jak i w funkcjonowaniu, wszakże wyraźnie odróżniają się jednym, chociaż wyjątkowo istotnym szczegółem.

karta kredytowa

Autor: Texas State Library and Archives Commission
Źródło: http://www.flickr.com
Jakim?
Więc karta, jaka proponowana jest do konta bieżącego to karta debetowa. Można by za jej pomocą zapłacić np. za sprawunki w sklepie. Jednak uwaga, to samo można by wykonać za sprawą tej kredytowej. W jakim miejscu zatem tkwi odmienność? Więc, jak to było powiedziane wcześniej, ta debetowa jest złączona ze zwykłym rachunkiem bankowym. W przeciwieństwie od takiego, karta kredytowa jest natomiast powiązana z kontem kredytowym. Innymi słowy jeśli płacimy za sprawunki kartą debetową, to oszczędności pobierane są z należącego do nas aktualnego majątku, z kolei za zakupy zrobione za sprawą karty kredytowej będziemy musieli zapłacić w terminie dalszym. Kwota zakupów nie będzie odliczona od należącego do nas salda, a powiększy sumę kredytu, który robiąc zakupy zaciągamy.
Żeby móc korzystać z karty kredytowej należałoby spełniać 2 kluczowe warunki: należałoby być personą dorosłą oraz uzyskiwać stałe dochody albo, będąc studentem – posiadać na uczelni grant. Posiadanie karty pożyczkowej jest powiązane z kontem kredytowym, na którym istnieje tak zwany pułap kredytowy.

Masz ochotę wiedzieć więcej z tego ciekawego zagadnienia? Zatem najlepiej trafiłeś. Najnormalniej w świecie kliknij to Kursy dla operatorów walców drogowych i przenieś się do kolejnej witryny.

Jego wielkość ustala bank indywidualnie dla każdego swego petenta.

Dla przykładu jeżeli wynosi on np. tysiąc złotych, to można dokonywać nabytków do tej akurat sumy. Oszczędności wszakże należałoby zwrócić, gdyż zgodnie z nazwą również karty jak oraz jej limitu jest to kredyt, czyli postać kredytu.