Jaka jest wysokość składki na ubezpieczenie emerytalne członka personelu?

Po przepracowanych wielu latach, każdy chce iść na wymarzoną emeryturę. Będzie mógł w tym czasie zacząć wyjeżdżać, czy też poświęcać czas jakiemuś swemu hobby. Mogłoby to być przykładowo wędkarstwo czy gra w tenisa.

Drukarnie cyfrowe

Źródło: cats-solutions.co.uk
W czasie pracy nigdy nie miał na to czasu, a na wymarzonej emeryturze w końcu będzie go posiadał wystarczająco wiele.
składkiemerytalne

Autor: Doug Belshaw
Źródło: http://www.flickr.com
Co miesiąc wszyscy koniecznie możemy oszczędzić na emeryturę. Czy chcemy, czy nie, z naszej pensji brutto potrąca się na ten cel 19,52%. Jest to jedna piąta dowolnej wypłaty. Zarabiając średnią krajową odkładamy na emeryturę około 730zł miesięcznie. Te pieniądze nie należą jednak do nas. Nie posiadamy do nich dostępu.

Zobacz ten użyteczny link (http://www.mojekonferencje.pl/wroclaw/hotel-monopol—) – prezentuje on zbliżoną tematykę i z pewnością też Cię zaabsorbuje. Nie zwlekaj zatem i kliknij tu.

Praktycznie całkowicie zasilają budżet państwa oraz finansują bieżące emerytury. Składkiemerytalne to tylko jedna cząstka zestawu ubezpieczeń społecznych oraz zdrowotnych, które uiszczamy co miesiąc. Całość zobowiązań może wynosić ok. 33-36% naszej wypłaty. Składka emerytalna jest dzielona na trzy nierówne elementy.

Czy wiesz, że z łatwością możesz pogłębić zakres swojej wiedzy wiążącej się z omawianym tematem? Po prostu kliknij ten link oraz zobacz portal.

Największa z nich zdecydowanie dociera na nasze konto w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Wiele niższa zasila należący do nas rachunek w Otwartym Funduszu Emerytalnym, a pozostałość trafia do tzw. Funduszu Rezerwy Demograficznej.

Na nasze konto w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych dociera 16-22% naszych zarobków brutto. Są one ewidencjonowane na osobnych kontach. Jest to nic odmiennego jak zwykły zapis księgowy. Należące do nas aktualne składkiemerytalne nie są oszczędzane czy inwestowane, lecz stale wydawane na opłacanie świadczeń pobieranych przez teraźniejszych emerytów. Na należące do nas indywidualne konto w wybranym OFE dociera 23% naszej pensji brutto. Do swoich pieniędzy z OFE również nie mamy dostępu aż do osiągnięcia wieku emerytalnego.

Odmienność jednak opiera się na tym, że są one faktycznie lokowane w różnorodnego typu inwestycje na rynku finansowym. Nie opłacają bezpośrednio aktualnych emerytur. Rzeczywiście docierają do obiegu i powiększają należące do nas składki.